Reportáž 1. Kolo OHL SB – Žipov (2.8.2020)

Okresná hasičská liga Sabinov začala svoj 6. ročník za prísnejších hygienických opatrení dňa 2.8.2020 v obci Žipov. Súťaž sa začala o 13:00 na miestnom futbalovom ihrisku a zúčastnilo sa jej 35 družstiev z viacerých okresov (SB, PO, SK, SL, KK, SNV). Počas súťaže nás sprevádzala komentátorská dvojica Samuel a Adam z domáceho družstva. Diváci sa mohli občerstviť v bufete. Počasie bolo slnečné a bez zrážok.

Začneme ženskou kategóriou. Na 7. mieste skončili ženy z Hrabkova s dvoma NP. Po nich nasledovali na 6. mieste dorastenky z Terne s časom 26,33. Ženy zo Šindliara sa umiestnili na 5. mieste s časom 24,18. Na 4. priečke skončili ženy zo Bzenova. Pódiovým umiestneniam sa tešili ženy z obce Chmiňany ktoré sa umiestnili na 3. mieste s časom 23,63. Ženy z obce Brezovica skončili na krásnom 2. mieste s časom 20,95. Na prvej priečke sa umiestnili ženy z Terne s časom 19,04.

Na poslednom mieste skončili muži z Lopúchova a z Kvačian ktorý boli diskvalifikovaní. Ďalej nasledovali muži z Dukoviec a Veľky Lipník B s dvoma NP. Na 24. mieste sa umiestnili muži Sulín s časom 40,62. Na 23. mieste sa umiestnili domáci muži Žipov s časom 26,22. Pred nimi na 22. mieste skončili Žipov Juniori s časom 21,80. Muži z obce Chmiňany sa umiestnili na 21. mieste s časom 21,24. Kukova B sa s časom 19,74 umiestnili na 20. mieste. Muži Prepsi tím skončili na 19. mieste s časom 19,69. Na 18. mieste skončili Kojatice s časom 19,38. S časom 19,10 skončili muži z Ďačova na 17. mieste Šarišské Sokolovce sa umiestnili na 16. mieste s časom 18,56. Na 15. mieste sa umiestnili muži Lipovce s časom 17,87. Bzenov B sa umiestnil na 14. mieste s časom 17,68. Hendrichovce sa umiestnili na 13. mieste s časom 16,79. Muži z Bajerova sa umiestnili na 12. priečke s časom 16,79 (vďaka lepšiemu druhému pokusu). Na 11. mieste sa umiestnili muži z Plavnice s časom 16,41.

Muži z Ekospolu s časom 16,18 skončili na 10. priečke. Na 9. mieste s časom 16,16 skončili muži zo Bzenova. Na 8. mieste sa umiestnili muži z Veľkého Lipníka A s časom 16,14. Lúčka sa umiestnila na 7. mieste s časom 16,11. Krivany skončili s časom 16,06 na 6. priečke. Muži zo Šindliara sa s časom 16,04 umiestnili na 5. mieste. Na peknom 4. mieste skončili muži z Hermanoviec s časom 15,91.

Na pódiové umiestnenie sa dostali muži zo Žakoviec na 3. mieste s časom 15,86. Na 2. mieste skončili Uzovské Pekľany B s časom 15,55. Muži z Uzovských Pekľan A vyhrali s časom 15,20.

Najrýchlejšou prúdarkou sa stala Michaela Tokárova z DHZ Terňa s časom 17,68. Najrýchlejším prúdarom sa stal Ladislav Balla z DHZ Žakovce s časom 14,22.

Na záver sa chceme poďakovať rozhodcom, vedeniu obce a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave súťaži.

Tešíme sa na Vás na 2. kole v ktoré sa bude konať v obci Veľký Lipník dňa 16.8.2020 so začiatkom o 12:00.