Reportáž 2. kolo OHL SB – Krivany (30.6.2019)

Po viac ako mesačnej pauze sa súťažné tímy stretli 30.6.2019 na 2. Ligovom kole OHL SB, ktoré sa konalo na futbalovom ihrisku v Krivanoch.  Zaujímavosťou tohto ligového kola bolo, že ho organizovali dve obce a to Brezovica a Krivany.  Súťaže sa zúčastnilo 22 družstiev, z toho 15 mužských a 7 ženských.  Počasie na súťaži bolo priam tropické a každý závidel sacej strane že sa môže počas útoku  aspoň trošku schladiť.  Pre tých, čo nemali počas útoku možnosť schladiť sa  bol pripravený bufet  s chladenými nápojmi a občerstvením. Na svoje si prišli aj deti, ktoré sa mohli vyšantiť na skákacom hrade.

Súťažná trať bola dobre pripravená a všetci očakávali pekné, nízke výsledné časy.  Realita však bola trocha iná a pokoriť hranicu 15s v mužskej kategórii a 18s v ženskej, sa podarilo iba dvom družstvám.

V ženskej kategórii sa na siedmom mieste umiestnili dievčatá z Chminianskej Novej Vsi, ktoré svoj prvý pokus ukončili v čase 23,36. Druhým pokusom svoj výkon žiaľ nezlepšili a tak im do tabuľky pribudli 2 body.  Šieste miesto a 3 body do celkového hodnotenia si odniesli dievčatá z Gregoroviec, ktoré si svoj neplatný pokus v prvom kole zlepšili na čas 21,19. Dievčatá z  Chminian si v prvom pokuse zapísali čas  20,24. V druhom pokuse sa im tento čas nepodarilo prekonať a tak sa umiestnili na piatom mieste. Dievčatá zo Šindliara  si na tejto súťaži zabehli tri pokusy – po opakovanom prvom pokuse si zapísali čas 19,84. Pri ich druhom pokuse sa časomiera zastavila v čase 20,54 a tak s časom z prvého pokusu obsadili štvrté miesto.  Na treťom mieste sa umiestnili dievčatá z Hubošoviec, ktoré svoj prvý pokus v čase 27,22 vylepšili v druhom pokuse na 19,55. Druhé miesto patrilo dievčatám z Brezovice, ktoré v prvom pokuse zaznamenali čas 24,82, no v druhom pokuse si  tento čas vylepšili osobným rekordom 18,81. Zaslúžené prvé miesto patrilo dievčatám z Lúčky, ktoré predviedli krásne výkony pri obidvoch pokusoch. V prvom pokuse 18,24 a v druhom pokuse vynikajúci čas 17,87. Pri víťaznom pokuse ženičiek z Lúčky padol aj najlepší zostrek – 17,28, za ktorý získala ocenenie hosťujúca prúdarka z Chminianskej Novej Vsi.

V mužskej kategórii to vyzeralo nasledovne: Na pätnástom mieste sa umiestnili muži z Hermanoviec, ktorí po prvom neplatnom pokuse ukončili druhý pokus až v čase 33,99. Paradoxom je, že práve pri tomto pokuse padol najlepší zostrek súťaže – 14,08 a tak si ľavý prúdar odniesol zo súťaže ocenenie za najlepšieho prúdara. Na štrnástom mieste sa umiestnili nováčikovia v lige – Šarišské Sokolovce s časom 20,19. Trináste miesto brali chlapci z Lažian, ktorí prvý neplatný pokus vylepšili v druhom pokuse na 19,84. Na dvanástom mieste sa umiestnili chlapci z Hubošoviec, ktorí oba svoje pokusy ukončili v čase 18,22. Na jedenástom mieste sa umiestnili Gregorovce s časom 18,11.  „B“ tím z Uzovských Peklian, ktorý čas 23,14 z prvého pokusu vylepšil v druhom pokuse časom 17,40 si odniesol desiate miesto.  Chlapci z Ďačova mali pri prvom pokuse našliapnuté na veľmi pekný čas, avšak po prestreku sa časomiera zastavila v čase 17,20 a priniesla im deviate miesto. Na ôsmom mieste sa umiestnili chlapci z Chminian, ktorí predviedli vyrovnané sedemnástkové časy – 17,19 a 17,56. Siedme miesto obsadili ďalší nováčikovia v lige – muži z Plavnice s časom 17,16. Na šiestom mieste sa umiestnili domáci muži z Krivian s časom z prvého pokusu 16,66. Piate miesto patrilo mužom z Uzovských Peklian, ktorí mali svoj prvý pokus pekne rozbehnutý, ale po prestreku bol ich výsledný čas 16,14. Muži zo Šindliara si v prvom pokuse tak tiež po prestreku zapísali čas 16,08. V druhom pokuse tento čas vylepšili na 15,46, čo im prinieslo štvrté miesto. Na treťom mieste sa umiestnili muži zo Žakoviec s časom 15,19. Druhé miesto si vybojovali muži zo Sveržova, ktorý predviedli dva vyrovnané pokusy v čase 15,11 a 15,08. Prvé miesto patrilo zaslúžene mužom z Lúčky, ktorí predviedli v prvom pokuse krásny štrnástkový útok s časom 14,33.

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby všetko prebehlo ako má, či už na trati alebo pri občerstvení a výčape. Dúfame, že sa Vám na druhom ligovom kole páčilo a celú súťažnú atmosféru ste si užili ako sa patrí.

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie skvelé výkony na treťom ligovom kole, ktoré sa bude konať  13.7 v Hermanovciach (dúfame, že bez povestného „Hermanovského diždžika“)

S pozdravom: DHZ Brezovica a DHZ Krivany 🙂