Reportáž 3. kolo OHL SB – Hermanovce (13.7.2019)

Opäť po roku sa v obci Hermanovce predstavili tímy z OHL SB a zároveň sa konalo 3. kolo OHL SB. Na súťaž sa prihlásilo spolu 22 hasičských družstiev z okresu Sabinov, Stará Ľubovňa a Prešov.

Ešte pred začiatkom súťaže podľa predpovede RNDr. Jozefa Iľka, CSc všetko nasvedčovalo tomu, že v Hermanovciach bude opäť na hasičskej súťaži pršať. No vďaka za to, že počasie sa umúdrilo a predpoveď pánovi Iľkovi nevyšla.

Ako prvý na štart si pripravili náradie muži z DHZ Lažany, ktorý dosiahli výsledný čas 17:25s.Druhý v poradí z kat.mužov boli DHZ Uzovské Pekľany B ktorým prvý pokus nevyšiel, a v druhom kole dosiahli čas 16:50s zhodný s mužmi z DHZ Plavnica. Ďalší tím v poradí z muž.kat. boli Š.Sokolovce ktorý v druhom kole dosiahli výsledný čas 18:39s. Ďalším mužstvom boli muži z DHZ Krivany ktorý dosiahli výsledný čas 17:12s a obsadili 11 priečku. Chlapci s týmto časom neboli určite spokojní, no každý vie, že vedia odbehnúť kvalitný pož.útok. Domáci organizátor DHZ Hermanovce vybehol na svoj prvý pož.útok v prvom kole pod číslom 9. S časom 17:20s neboli určite spokojní, keďže chlapci po zaváhaní na koši museli svoj pož.útok spomaliť. Druhý pokus sa niesol v peknej atmosfére, kedy diváci a súťažiaci cítili že ich domáce mužstvo môže vyhrať. Po peknom štarte došlo opäť k zaváhaniu. Pošmyknutie sa prúdara pri základni, a nabratie vody na 80% znamenalo výsledný čas 16:49s a celkové 6. miesto na súťaži. Ďalšie mužstvo DHZ Uzovské Pekľany a ich nezatočený košík znamenal v druhom kole NP. V prvom kole ako veľký ašpirant na pódiové umiestnenie dosiahli čas 16:68s, no tento čas určite nezodpovedá ich kvalite. Ako ďalší v poradí sa predviedli muži z DHZ Ďačov pričom ich čas 15:12s ( na ľavo 14:95) im zabezpečil tretiu priečku. Tento pekný čas ich posunul v celkovej bodovacej súťaži už na 5 priečku. DHZ Hubošovce získali 11b. a s časom 15:90 obsadili 5 priečku. Pričom im celkovo patrí 6 miesto. Ako sa končilo prvé kolo, s ním prichádzali na štart tímy ktoré sú medzi prvými v celkovom bodovaní a štrnástkový čas im je malina. DHZ Lúčka predviedol krásny útok, no na prvenstvo to nestačilo. Prvý útok zamrzel prúdarov, ktorí sa asi (nedohodli) pričom rýchlejší na ľavej strane (14:61). Druhý útok po krásnom štarte a rýchlej vode značil, že to bude kvalitný útok. Menšie chybičky na stroji a prestrek na ľavej strane znamenal druhé miesto na súťaži. Celkovo im patrí zatiaľ zaslúžené prvenstvo s celkovým počtom 54b. DHZ Chmiňany ako ďalší v poradí dosiahol čas v druhom kole 15:67s a pripísali si do tabuľky 13b. DHZ Šindliar po dlhšej dobe stáli na pódiovom umiestnení a s časom 15:02s (na ľavej strane 14:80s) sa stali víťazom súťaže. Tento čas už neprekonal nikto a pripísali si plný počet bodov do tabuľky. Muži z DHZ Plavnica boli v Hermanovciach prvýkrát keďže sú nováčikom ligy. S časom 16:50s určite neboli spokojní, no prajeme im veľa pekných súťažných útokov. Muži z DHZ Gregorovce dosiahli šestnástkový čas, no mali za sebou ,,ťažkú noc” kedže organizovali nočnú hasičskú súťaž. Sedemnástkovým časom sa prezetovali muži z DHZ Ch.n.Vsi. Na druhý súťažný pokus nebudú spomínať v dobrom Hermanovce B. Keď ich opakovaný predčasný štart skončil NP.

Ženskú kategóriu obsadilo spolu 7 tímov. Najlepší čas 18,65s dosiahli ženy z DHZ Hubošovce. Pripísali si plný počet bodov a stiahli tak náskok na DHZ Brezovica. Druhé skončili ženy z DHZ Brezovica s výsledným časom 19:25s. Rovných 20s dosiahli ženy z DHZ Chmiňany a obsadili 3 miesto. DHZ Ch.n.Ves,Lúčka,Šindliar,Gregorovce sa umiestnili v druhej polovici hasičských družstiev.

Cenu za najrýchlejší zostrek si prevzali: ženy DHZ Hubošovce PP čas 17,12s

muži DHZ Lúčka ĽP 14,61s

Na záver sa chceme poďakovať všetkým členom DHZ Hermanovce, rozhodcom, súťažiacim a obci Hermanovce, teda všetkým ktorí prispeli za bezproblémový priebeh súťaže.

Ďalšie kolo bude organizovať DHZ Jakubovany 20.7.2019 o 13:00 hod.