10 zaujímavostí o Okresnej Hasičskej Lige Sabinov

10 zaujímavostí o Okresnej Hasičskej Lige Sabinov

Vedel si, že Okresná hasičská liga Sabinov oslavuje tento rok 4. výročie? Toto, a mnohé iné zaujímavosti sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

1.Ako sa zrodil tento skvelý nápad a kto za tým všetkým stál?

Projekt Okresnej Hasičskej Ligy Sabinov vznikol počas súťažnej sezóny 2014 v hlavách p. Porembu, p. Molčana a p. Šimoňáka. Cieľom tejto OHL SB malo byť pozdvihnutie súťaží v našom okrese na úroveň, ktorá by bola porovnateľná s úrovňou v iných okresoch východného Slovenska.

2. Beh na dlhé trate a prvé súťažné tímy

Ako sa vraví, cesta k úspechu vedie cez obrovské a odhodlané činy. Zakladateľov OHL SB stálo istý čas, kým sa všetko prerokovalo a po dlhých prípravách sa dočkali vytúženého prvého kola OHL SB. Stalo sa tak v nedeľu 3.5.2015 v obci Uzovské Pekľany.
Súťaže sa zúčastnilo 26 družstiev, 20 v mužskej kategórii a 6 družstiev v ženskej kategórii. Tímy boli zastúpené šiestimi okresmi a to: SB, BJ, PO, LE, KK a KS.

3. Ďakujeme za ich pomoc

Vymyslieť nápad dá zabrať dostatok času, no na realizáciu je potrebné nájsť aj vhodných ľudí. Veď kde by sme bez nich boli? Bez partnerov a sponzorov to predsa nejde. V súčasnosti OHL SB sponzoruje viac ako 25 firiem či organizácií, čo považujeme za veľký úspech a sme im za to nesmierne vďační.

4. Úspech je odmenou za drinu.

Niet pochýb, že naše tímy na sebe pravidelne pracujú a snažia sa každým rokom zlepšovať. Ukazujú nám to ich úspechy. Za ženské rekordérky môžeme s istotou považovať hasičky z Lúčky, ktoré sa každoročne umiestňujú na „pódiových priečkach”, konkrétne sa 3x umiestnili na prvom mieste a 1x na druhom.
V mužskej kategórii je to o čosi pestrejšie, každý rok máme možnosť vidieť iného víťaza. Medzi tie najlepšie tímy jednoznačne patria DHZ Lúčka, DHZ Uzovské Pekľany, DHZ Hermanovce a DHZ Milpoš, ktoré si pódiové priečky pravidelne striedajú.

5. Naj zostreky

Naši súťažiaci sú naozaj šikovní športovci. Potvrdiť nám to môžu napríklad tieto rekordné časy. Najlepší zostrek v ženskej kategórii sa podaril Patrícii Porembovej(DHZ Lúčka) a to 17,30s a v mužskej kategórii je najrýchlejším prúdarom Martin Probala(DHZ Hermanovce) s časom 13,83s.

6. ALL STARS výber

Každoročne môžu fanúšikovia aj súťažiaci medzi sebou hlasovať za svojich favoritov do ALL STARS VÝBERU. Súťažiaci s najväčším počtom hlasov na jednotlivých pozíciách zostavia tím a posilnení malým „šnapsom” predvedú tento pokus. Odohráva sa to v deň veľkého finále po ukončení všetkých pokusov.

7. Ideme s dobou

Instagram pozná snáď každý, stal sa totiž neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Keďže sa snažíme prinášať vám stále niečo nové, tak sme sa aj my rozhodli takto pred rokom založiť si instagramový profil. Prostredníctvom neho sme s vami v užšom kontakte,čo nás nesmierne teší. To znamená, že tento rok oslavujeme svoje prvé „instagramové narodeniny”.

8. Súdržnosť nám nechýba

V októbri 2018 sa konal v Čadci Slovenský superpohár, na ktorom sme nesmeli chýbať. Našu ligu reprezentovali tieto družstvá: DHZ Uzovské Pekľany, DHZ Hermanovce, DHZ Lúčka a DHZ Šindliar. Práve tam sa ukázalo, akí kolektívni vieme byť. Vďaka nášmu skvelému fanklubu sa OHL SB podarilo vyhrať sud piva za najlepšie povzbudzovanie.

9. Nie sme tu len pre zábavu

Hasičský šport je krásna vec, a však cieľom dobrovoľnej požiarnej ochrany je najmä spolupráca s profesionálnymi hasičmi pri požiaroch či živelných pohromách. To, že sme jednotný tím potvrdzuje, ako rýchlo sme sa vedeli zomknúť v kritických časoch a vydať sa na pomoc. Stalo sa tak v januári 2019, kedy sa dobrovoľníci z Gregoroviec, Lúčky, Šindliara a Chmiňan koordinovane presunuli na Oravu, kde pomáhali pri snehových kalamitách.

10. Naša liga

Robí nám veľkú radosť, byť tu pre vás. Stále sa snažíme vylepšiť čo sa dá, pracujeme na zmenách, snažíme sa od vás získavať spätnú väzbu, aby sme boli jednou z najlepších líg na Slovensku. Priama komunikácia je základom úspechu, preto budeme veľmi radi, ak nás kedykoľvek oslovíte či už prostredníctvom sociálnych sietí, mailu či telefonicky. Radi si vypočujeme vaše podnety a návrhy. MY všetci spolu tvoríme OHL SB rodinu. Za vašu doterajšiu prejavenú dôveru a podporu vám ĎAKUJEME!