Čo nás čaká a neminie na Finále v Plavnici?

Finálové dvojkolo a s ním spojené ukončenie skrátenej, no o to intenzívnejšej sezóny v znamení Corona CUP-u sa nezadržateľne blíži. Práve preto by sme vám chcel dať do pozornosti všetky podstatné veci, ktoré potrebujete o tomto dni – plnom “hasičiny” – vedieť.

Počas dňa sa bude konať 4. kolo OHL Sabinov Corona CUP-u, ktoré sa bude niesť aj v znamení 4. ročníka súťaže o pohár starostu obce Plavnica. Táto súaž bude klasickou pohárovkou, akú poznáte. Na štartovke bude 40 družstiev, súťažiť začneme o 13:00 a určite bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa s rýchlou traťou popasujú družstvá počas dňa.

Určite nesmieme zabudnúť, že v spolupráci s portálom dobrovolnihasici.sk a Dominikom Šimom – známym ako Shagy2301 pre vás Výbor OHL Sabinov pripravuje PRIAMY PRENOS z tejto dennej súťaže. To znamená, že každý, kto sa nebude môcť zúčastniť osobne, bude vedieť podporiť svoje družstvo aj prostredníctvom internetu a sledovania prenosu.

V prestávke medzi dennou a nočnou súťažou máme pripravených zopár noviniek, ktoré vyplnia čas medzi súťažiami.
Pre detičky máme pripravené rôzne súťaže s hasičskou tématikou o pekné ceny – samozrejme nikto neodíjde naprázdno.

Aby súťaženia nebolo málo,Výbor OHL SB si pripravili takú “mini súťaž” výberových družstiev.
Spočívať bude v tom, že jedno družstvo mužov a jedno družstvo žien zostaví Výbor OHL SB. Druhé družstvo mužov a žien sa bude losovať spomedzi družstiev na súťaži.
Losovať sa bude tak, aby v družstve neboli 2 členovia rovnakého družstva (s výnimkou košíkara a spájača savíc) a taktiež do losovania nebudú zaradené družstvá, ktoré budú mať svojich zástupcov vo výbere Výboru OHL SB.
Následne predvedú v týchto zloženiach svoje požiarne útoky a my všetci uvidíme, či dokáže “vylosované” družstvo poraziť družstvo zložené Výborom OHL SB.

Po exhibočných pokusoch a detských súťažiach budeme pokračovať v hasičskom dni ďalej – a to nočnou súťažou, ktorú môžme pokojne označiť aj ako Finále OHL Sabinov Corona CUP-u.
Rovnako ako dennú, tak aj nočnú súťaž si budete môcť pozrieť v priamom prenose.
Na nočnej finálovej súťaži bude mať možnosť porovnať si sily až 45 družstiev, no je tu jedno malé “ale”. Súťažiť sa bude len na jeden pokus. Práve tento jeden pokus môže rozhodnúť o víťazovi ligy či obsadení stupňov víťazov.
Bude sa kalkulovať, alebo do toho družstvá dajú aj pri umelom osvetlení všetko? Kto sa stane víťazom OHL Sabinov Corona CUP-u v ročníku 2021?
To všetko sa dozvieme po ukončení pokusu posledného družstva na štartovke.

Po menšej prestávke, kedy si Výbor OHL SB prejde výsledky, spočíta body a pripraví ocenenia, príde na rad vyhodnotenie nočnej súťaže a v zápätí aj celkové vyhlasovanie výsledkov v súťažnom ročníku.

Rozhodli sme sa, že v celkovom hodnotení bude ocenených 15 družstiev z mužskej a 7 družstiev zo ženskej kategórie. Týmto družstvám odovzdá Výboru OHL Sabinov poháre za umiestnenie a samozrejme aj veľké množstvo vecných cien, za ktoré sa musíme poďakovať všetkým sponzorom a partnerom ligy, ktorí nám v tomto roku pomohli a podporili nás, aj napriek neľahkej situácii spojenej s pandémiou ochorenia COVID-19. Ešte raz teda – veľké poďakovanie patrí sponzorom, vďaka ktorým odovzdáme trofeje a vecné ceny družstvám v hodnote viac ako 4 000€.

Veríme, že nám počasie dopraje pokojné súťaženie, a že sa všetci spoločne veľmi dobre zabavíme a zároveň si aj zabavíme už túto sobotu v Plavnici.

Tešíme sa na vás všetkých.
Výbor OHL Sabinov