Konkurencia aká tu ešte nebola!

Konkurencia aká tu ešte nebola!

Posledné dva roky nás strašila korona, ktorá nás obedzovala nie len v bežnom živote, ale aj v športových aktivitách. V prvom koronovom roku sa nám síce podarilo súťažiť, ale 5 ligových kôl určite nenaplnilo to, čo by pravý nadšenec hasičského športu od sezóny očakával. Druhý koronový rok sme si vyskúšali sezónu v štýle OHL SB Corona cupu, kde sme mali upravené pravidlá – a sezóna vyšla, ale predsa len to nebolo to „pravé orechové“. Tieto ťažké časy sú však už len minulosťou a pred nami je (dúfame) sezóna OHL SB tak, ako si ju všetci pamätáme.

Klasický kolotoč ligových súťaží Okresnej hasičskej ligy Sabinov sa rozbehne už 12.6.2022.V tomto roku máme naplánovaných 8 ligových kôl, ktoré sa podujali zorganizovať starí harcovníci takže sa môžeme tešiť na overenú kvalitu organizácie a skvelo pripravené rýchle trate. Dokonca až na jednu výnimku to budú trate s pevným nábehom, čo sľubuje naozaj vysokú kvalitu. Okrem kvalitných tratí bude v lige pôsobiť historicky najvyšší počet družstiev – 19 mužských a 9 ženských (tento počet sa môže ešte do začiatku 1. kola navýšiť). Znamená to, že na súťažných tratiach sa predstaví mnoho skvelých družstiev, ktoré budú medzi sebou bojovať o každý jeden ligový bodík, ktorý bude na konci hodnotenia veľmi dôležitý.

Návrat do starých koľají znamená aj obnovenie našej špeciálnej kategórie – Pohár Mareka Sedláka o najvyrovannejšie výkony v sezóne. V tejto kategórii nemá nikto nič isté a poradie sa pri toľkých ligových tímoch môže meniť naozaj veľmi nevyspytateľne.

Každopádne sa naozaj dá povedať, že v tomto roku bude v našej lige konkurencia, akú sme ešte do teraz nezažili. Tesné súboje o stotinky a v konečnom dôsledku ligová tabuľka v oboch kategóriách bude určite tesná a napínavá do posledného pokusu na Finále ligy.

Ale aby to nebolo iba o návrate k starým zvykom, aj v tomto ročníku máme niekoľko noviniek. Jednou z nich je finančná podpora organizátorov ligových kôl. Vďaka podpore a schváleniu grantového projektu vo Výzve predsedu PSK sa nám podarilo do ligy získať finančné prostriedky, ktoré použijeme na zvýšenie atraktivity našich kôl.
– Každý z organizátorov dostane v spolupráci s EPoS Sabinov – Výroba reklamy príspevok v hodnote 100€ na nákup trofejí.
– Aby sme mali naše výkony na trati zaznamenané na každé ligové kolo bude zabezpečený kamaraman – Dominik Šima známy aj ako Shagy2301.
– A keďže nemyslíme len na súťažiacich , ale aj na divákov a hlavne tých najmenších – každému z organizátorov ligového kola zabezpečíme nafukovací hrad pre deti a Air dancera od našej partnerskej firmy zabavka.sk.

Celkovo tak našich organizátorov podporíme sumou v hodnote 330€.

Veríme, že aj takýmto spôsobom pomôžeme naďalej zvýšovať úroveň našich kôl, aby sa okrem športových podujatí stali aj akýmisi kultúrno-spoločenskými udalosťami pre všetky vekové kategórie.

Štartovka na spomínané prvé ligové kolo je už takmer zaplnená a my sa veľmi tešíme na prvé stretnutie OHL SB Family na trati v Uzovských Pekľanoch.

Súťažné družstvá na miesta, pripraviť sa, pozor …… sezóna OHL SB 2022 môže odštartovať!