Reportáž – 2. Kolo OHL SB Corona CUP – Ďačov (8.8.2021)

Dňa 8.8.2021 sa uskutočnilo u nás v Ďačove 2. kolo OHL SB a 3.ročník súťaže o pohár starostu obce Ďačov.
Predpoveď počasia bola trošku skeptická, avšak tá sa našťastie nenaplnila. Až na malú rannú prehánku. Mraky sa rozplynuli a čakalo nás krásne, slnečné počasie. Tento deň mal všetky predpoklady nato, aby padali krásne časy. So skvelou traťou a ešte lepšou atmosférou sme všetci očakávali výborné výkony.

Na začiatok sa pozrieme na kategóriu ŽENY.
Na 11.mieste sa umiestnili žabky z Brezovice, ktoré si síce zapísali vyšší čas (49:42), ale ukázali, že najdôležitejšie je nevzdávať sa! Na 10.mieste skončili ich staršie kolegyne s časom 26:04. 9.miesto patrilo babám z obce Chmiňany. Domáce dievčatá obsadili 8.miesto, ktoré si z druhého pokusu zapísali 24:06. 7. až 5. miesta mali takmer vyrovnané časy. Prskavkám z Hrabkova patril čas 20:58 a 7.miesto. Dorastenky z Terne si odniesli 6.miesto s časom 20:54 a 5.miesto dorastenky zo Spišského Štvrtka (20:04). Pódiove umiestnenie ušlo ženám z Vyšnej Šebastovej. 3.miesto si vybojovali baby zo Šindliara. Krásnu 17tku (17:81) zostrekli ženy z Terne, ktoré sa spolu so ženami zo Spišského Štvrtku postarali o napínavý súboj o prvé miesto. Víťazkami 2.kola Corona Cupu v ženskej kategórii sa stali ženy Spišský Štvrtok s časom 17:31. Taktiež si odniesli aj pohár starostu obce Ďačov.

Teraz poďme pozrieť na top 10 v kategórii MUŽI, ktorí to v konkurencii 27 tímov vôbec nemali ľahké. V tejto kategórii rozhodovali stotiny. Na 10.mieste skončili muži zo Sveržova s časom 15:25. 9.miesto obsadili Uzovské Pekľany (15:22). O 2 stotiny rýchlejšie bolo ich “Béčko”, ktorým patrilo 8.miesto. Naši muži si za búrlivého potlesku vybojovali 7.miesto a časom 15:16. 6.miesto patrilo mužom z Plavnice (15:14) a 5.miesto chlapcom z Ekospolu. Štvrté, zemiakové miesto si odniesli muži zo Žakoviec. O 3. a 2.mieste rozhodla stotina. 3.miesto s časom 14:70 zostrekli muži z Terne. Muži z Becherova skončili na krásnom 2. mieste (14:69). 1.miesto si domov odniesol favorit – Vtáčkovce. Všetci sme s napätím očakávali 13tku, ktorá nakoniec padla len na jednej strane. Avšak rovných 14 sekúnd, bol tiež výborný čas.

Súťaže sa zúčastnilo 38 tímov a celá súťaz prebehla bez menších komplikácií.
Ďakujeme všetkým divákom a súťažiacim za účasť, pretože Vy ste spravili tento deň tak úžasným ❤.

Prajeme všetkým súťažiacim veľa štastia v ďalších kolách. Vidíme sa už túto nedeľu (15.8.) v Lúčke a 21.8. v Plavnici.