“COVID sezónu” 2020 sme stihli ukončiť na poslednú chvíľu

„COVID-ovú“ sezónu máme za sebou, no treba si priznať, že sme ju stihli ukončiť naozaj v hodine dvanástej.

Sezóna 2020, ktorá bola trošku skrátená, no možno na druhej strane viac intenzívnejšia je za nami a spoločne sa môžeme s odstupom času ohliadnuť, ako to počas leta vyzeralo.

Na úplnom začiatku sme naozaj ani nevedeli, či sa tento rok stretneme na súťažných tratiach, no nakoniec sa nám to podarilo a mohli sme odštartovať sezónu 2020.

Prvé kolo, ktoré sa konalo v Žipove nieslo pred jeho začiatkom veľa otáznikov, no z nášho pohľadu si chalani – ako nováčik ligy a nováčik pri organizovaní ligového kola viedli v skutku dobre. Určite sa našli chybičky, ktoré neboli natoľko vážne, aby to do budúcna borci nevylepšili. Najviac nás všetkých určite očarilo prostredie, v ktorom sa ihrisko s tvrdým nábehom nachádza.

Druhé kolo si na plecia zobral ďalší nováčik v lige – DHZ Veľký Lipník a musíme uznať, že pripravili naozaj krásnu súťaž v nemenej krásnom prostredí Národného Parku Pieniny. Pred menšími chybičkami, ktoré sa odstraňovali aj v priebehu súťaže môžeme prižmúriť oči, nakoľko trať  bola bezpochyby pripravená skvelo o čom svedčia aj nádherné výsledné časy.

Tretie kolo už bolo v réžii DHZ Lúčka, kde sme všetci určite očakávali prípravu minimálne na úrovni Finále ligy, keďže chalani spoločne s babami to proste vedia. Čo čert nechcel, toto kolo sme museli tesne pred jeho začiatkom presunúť kvôli nepriaznivému počasiu. Tu nám znova príroda ukázala, že je omnoho silnejšia než my. Na druhej strane si myslím, že rozhodnutie presunúť kolo sa ukázalo ako správne riešenie, keďže o týždeň nás čakalo krásne letné počasie, kedy si každý z nás mohol túto krásnu súťaž vychutnať naplno.

Štvrté kolo bolo znovu špeciálne, keďže sa o organizáciu postarala dvojica DHZ Krivany a DHZ Brezovica a futbalovom ihrisku v Brezovici. Tu asi nikto ani netušil, že trať bude mať takýto potenciál na rýchle časy ako mala. Okrem veľmi rýchlej trate nás oslovila aj pestrosť a široká ponuka jedál v bufete, kde si určite každý prišiel na svoje. Celkovo toto kolo dopadlo určite nad očakávania všetkých.

A potom malo prísť Finále OHL SB v Plavnici. Tu ale musíme priznať, že nad nami zvíťazil nový CORONAvírus. Chalani mali nachystané všetko na to, aby Finále bolo krásnou bodkou za sezónou 2020, no vzhľadom na nariadenia Krízového štábu a RÚVZ sa súťaž uskutočniť nemohla. Nasledovalo kopec telefonátov, nápadov na riešenie a mnoho možností, no stále sa nám pod nohy priplietlo nejaké poleno, ktoré sme museli preskočiť. Mnohí z vás si možno nedokážu predstaviť aké hektické dni prežíval Výbor OHL SB. Nakoniec sme však spoločne na online Mimoriadnej Schôdzi OHL SB preskočili aj to naozaj posledné, kde pomocnú ruku naozaj na poslednú chvíľu podali nie len Výboru OHL SB, ale aj vám – všetkým súťažiacim a divákom. Chalani z Ďačova v priebehu jedného týždňa dokázali pre nás všetkých pripraviť nádherné Finále OHL SB. Nesmieme ale zabudnúť poďakovať chalanom z Plavnice za to, ako sa zachovali a určite aj borcom zo Žakoviec, že vyriešili svoju situáciu tak, aby sme my ostatní mohli ukončiť ligu na trati a nie len „za zeleným stolom“.

Keď už spomíname Finále ligy, nesmieme zabudnúť poďakovať aj takýmto spôsobom všetkým sponzorom a partnerom ligy, ktorých zásluhou sme všetkým družstvám mohli odovzdať naozaj krásne a hodnotné ocenenia a vecné ceny. Priatelia ďakujeme, že aj v ťažkom roku 2020 ste stáli pri nás – hasičoch, a že ste nás dokázali podporiť napriek tomu, že situácia v podnikateľskom sektore je veľmi ťažká. Ďakujeme.

Toto bola naša sezóna 2020, no my tento rok určite nekončíme. Čakajú nás ešte vážne veci, ktoré musíme spoločne uzavrieť.

Presne kvôli týmto záležitostiam, sme pripravili dotazník , ktorý je anonymný a určite v značnej miere pomôže Výboru OHL SB pripraviť sa na Jesennú Schôdzu OHL SB.
Preto všetkých prosíme – nájdite si chvíľku času a svojimi postrehmi prispejte ku skvalitneniu ligy v ďalších ročníkoch.
LINK NA DOTAZNÍK: https://bit.ly/2GPo5cx

Keďže sme sa už dotkli aj Jesennej Schôdze OHL SB, musíme povedať, že aktuálne nevieme povedať miesto ani čas tejto udalosti, keďže aktuálna situácia nás výrazne obmedzuje a koniec koncov sa môže stať, že toto veľmi dôležité stretnutie prebehne len v online priestore. Samozrejme ako stále, o všetko vás budeme včas informovať.

Posledná vec na ktorú vás chceme upozorniť je tá, že v tomto roku sa aktuálnemu Výboru OHL SB končí mandát, a preto je dôležité premyslieť si a navrhnúť mená kandidátov na členov nového Výboru OHL SB, o ktorých sa bude na Jesennej Schôdzi OHL SB hlasovať. Vám všetkým na to poslúži aj vyššie spomínaný dotazník , kde môžete napísať svoje návrhy.
Oficiálne však bude rozposlaný email aj všetkým zástupcom ligových družstiev, kde obratom každé družstvo pošle menoslov navrhovaných kandidátov, ktorých následne aktuálny Výbor OHL SB osloví s tým, či majú záujem kandidovať.
Veríme, že si spoločne vyberieme ľudí, ktorí budú ligu naďalej posúvať vpred!

Na záver všetkým prajeme hlavne veľa zdravia v tomto ťažkom období.

S pozdravom
Výbor OHL SB