Netradičná sezóna OHL Sabinov už klope na dvere…

Sezóna 2020 OHL Sabinov okrem poznačenia koronakrízou, bude aj sezóna, ktorá sa bude niesť v znamení viacerých noviniek, prekvapení, no na druhej strane aj smútku z neúčasti niektorých stálic v boji o ligové body.

Netradičný ročník 2020 sa prvý krát od založenia ligy nezačne 1. kolom v Uzovských Pekľanoch. Tento krát pripadlo organizovanie na nováčika v lige – chalanov zo Žipova. Je pre našu ligu nezvyčajné, aby nováčik v lige dostal dôveru pri organizovaní kola hneď v premiérovej sezóne. No okolnosti a hlavne nepríjemnosti zabehnutých účastníkov a organizátorov ligových kôl, ako napríklad Uzovské Pekľany, Hermanovce, Ďačov, či dokonca Šindliar spôsobili, že sme pristúpili aj k takejto možnosti. Samozrejme, chalani zo Žipova svojimi argumentmi zástupcov družstiev presvedčili, že kolo u nich bude na naozaj vysokej úrovni. Preto už všetci netrpezlivo očakávame dátum 2.8.2020 – keď zaznie prvý ligový výstrel sezóny 2020.

Jedným z ďalších prekvapení je, že sezóna sa začína až v mesiaci august, no všetci dobre vieme, čo tomu predchádzalo. Koronakríza zasiahla okrem iných odvetví aj oblasť športu a organizovania kultúrno-spoločenských akcií, ktorými kolá OHL Sabinov nepochybne sú. Zástupcovia ligy sa pravidelne radili na spoločných videohovoroch s ostatnými zástupcami líg na Slovensku, o aktuálnej situácii a o možnosti spustiť ligové zápolenia. Všetko sa ale vyvíjalo podľa opatrení a nariadení Vlády SR a Hlavného hygienika SR. Určite sme sa ale všetci potešili, keď sme v televízii počuli, že nám bude umožnené organizovať podujatia s účasťou do 1000 ľudí a následne aj ich navýšenia.

Druhé kolo OHL Sabinov sa tento rok bude konať 16.8.2020 a znova u nováčika – dokonca dvojnásobného, keďže chalani z Veľkého Lipníka zapojili do ligy hneď dve mužské družstvá. Bude to znova pre nás všetkých nová skúsenosť a nová trať, ktorá nám ponúkne, pevne verím, kvalitné časy v krásnom prostredí. Tu musím podotknúť, že to bude ligové kolo, na ktoré precestujeme pravdepodobne najväčší počet kilometrov – určite to ale výkony neovplyvní.

Hasičský areál v Lúčke, ktorý je nám všetkým veľmi dobre známy bude tento rok hostiť 3. kolo OHL SB – 23.8.2020. Takže po 4 rokoch, kedy chalani a baby pripravovali finálové boje, sa stretneme uprostred sezóny. V prípravách však určite nič nepodcenia a úroveň súťaže bude podobná alebo ešte vyššia ako minulé ročníky. Veď určite nie jeden z nás sa teší na tie chutné langoše, na ktoré sme si už určite všetci v Lúčke zvykli.

Spoločné 4. kolo, ktoré nám pripravia chalani z Krivan a kočky z Brezovice sa bude tento rok odohrávať na futbalovom ihrisku v obci Brezovica, kde sa im počas koronakrízy podarilo vybudovať krásnu novú tribúnu, na ktorú sa môžu tešiť všetci fanúšikovia ligy. Súťaž bude pre nás už v netradičnom septembrovom dátume – 6.9.2020. Aj táto trať a ihrisko bude pre mnohých z Vás novinkou, keďže ligové kolo sa tu ešte nikdy nebehalo, no družstvá z okresu Sabinov toto ihrisko určite veľmi dobre poznajú.

Finálové kolo, sa odohrá 12.9.2020 v krásnom hasičskom areáli v Plavnici a bude historicky prvým dejiskom Finále OHL SB, ktoré sa neodohrá na pôde okresu Sabinov. Určite sa však máme na čo tešiť,  keďže sme všetci s veľkým údivom sledovali fotky nového zavlažovania a iných vylepšení trate, ktoré si pre nás chalani pripravili.

Ako som spomínal v úvode, túto sezónu máme viacero noviniek a medzi ne patria aj nováčikovia ligy – či už mladé pušky z Pekľan, chalani zo Žipova, obe mužské družstvá z Veľkého Lipníka. Ďalej družstvo z okresu Stará Ľubovňa – DHZ Sulín ale aj družstvá z okresu Prešov – Hendrichovce a Kojatice. Na záver nesmiem zabudnúť na borcov z pod Tatier – Ekospol a DHZ Žakovce, ktorí budú patriť určite k ašpirantom na titul ligových šampiónov.

Novinkou v lige budú určite opatrenia, ktoré liga prijala v rámci opatrení s aktuálnou situáciou. V bufetoch sa budeme stretávať s osobami, ktoré budú mať na tvári rúška a používať ochranné rukavice. Stoly na podávanie stravy budú v 2m rozostupoch – tu by sme chceli poprosiť družstvá, aby sa počas ligových kôl odoberali na podávanie stravy spoločne a sadali si k jednému stolu. Rozostupy medzi stánkami tímov budú rovnako ako bufetové stoly – v rozostupoch 2m. Taktiež na úvodnom a záverečnom nástupe sa budú zúčastňovať iba 3 zástupcovia z každého družstva, ktorí budú medzi sebou udržiavať 2m rozostup. Pevne verím, že tieto opatrenia nás nebudú obmedzovať a budeme si môcť spoločne čo najviac užiť všetky ligové súťaže a výkony na nich.

Dúfam, že sa všetci už neviete dočkať 1. kola OHL SB podobne ako ja!

Teším sa na vás 🙂

S pozdravom

Dávid Molčan
Predseda OHL Sabinov