Reportáž – 1. Kolo OHL SB Corona CUP – Hermanovce (25.7.2021)

Vážení fanúšici a priaznivci hasičského športu, túto sezónu OHL SB v podobe Corona Cupu a mierne pozmenených pravidiel účasti a odmeňovania sme odštartovali 25.7.2021 v Hermanovciach na futbalovom ihrisku.
Hermanovčania si pre nás pripravili vylepšenú trať s asfaltovým nábehom a rovinatým povrchom, čo malo za následok veľké očakávania v rýchlych požiarnych útokoch.
V konkurencii 38 tímov (štartovka praskala vo švíkoch a za necelú hodinu sa aj naplnila) sme všetci dychtivo čakali na kvalitné útoky. Sútaže sa zúčastnilo nakoniec 28 tímov v mužskej kategórii a 10 v ženskej. Počas súťaží, ktorá trvala zhruba 6 hodín nás sprevádzal svojím kvalitným komentárom Matúš Hankovský.

Sezónu odštartovalo hasičské družstvo zo Žakoviec časom 15,53 a zapísali si tento čas aj ako výsledný, čo ich zaradilo až na 15.miesto. Na 14.mieste sa umiestnili domáci borci, ako to už býva zvykom, tlak na organizátora je vždy veľký a po prvom NP pokuse si v tom druhom pripísali čas 15,45. 13.miesto brala Plavnica, ktorá sa však v oboch pokusoch prezentovala výbornym zostrekom na pravej strane (14,58 v resp. 14,35) no bohužiaľ, výsledný čas bol 15,38. 11 a 12 miesto boli určite pre mnohých prekvapením pretože Kojatice a Chmiňany sa prezentovali výbornými – nízkymi 15-tkami a nechali za sebou oveľa väčších favoritov. Časom 15,08 obsadil 10.miesto Hrabovec, ktorému sa chceme poďakovať aj za posúťažnú atmosféru, ktorú nám spríjemnili harmonikou 🙂. Top 9 sútaže si pripísala už len kvalitné 14-kové časy.

Deviata Terňa čas 14,89, minuloročný víťaz OHL SB Uzovské Pekľany 14,87, Sveržov a Ekospol 14,86. Šieste až deviate miesto delilo od seba len 3 stotinky sekundy. Na piatom mieste sa nečakane umiestnilo veľmi kvalitným výkonom mužstvo z Ďačova časom 14,82, a za najlepšou trojicou tesne zaostal Šindliar, ktorý si zariadil čas 14,76 už v samých začiatkoch sútaže.
Na bedňu sa dostal tím z Vyšnej Vole časom 14,61. Druhé miesto obsadila Lúčka, ktorá dopredu poslala famóznu vodu, bezpochyby najrýchlejšiu na tomto kole a na pravej strane zasvietilo čísielko 13,84. Tento zostrek sa stal aj najrýchlejšim. Na ľavej strane sa časomiera zastavila na 14,60, a to znamenalo druhé miesto.
Absolútnym víťazom sa stal minuloročný obhajca a asi najväčší favorit sútaže DHZ Vtáčkovce, ktoré potvrdili svoje kvality a neuveriteľným časom 14,01 si pripísali víťazstvo v Hermanovciach.

Ženská kategória bola absolútne napínavá a plná zvratov. Dokonca je možné povedať, že priniesla najsilnejšie momenty, aké som kedy zažil na súťaži. Postarali sa o to precíznym útokom v samom závere, v 76.pokuse kola dorastenky Terňa, ktoré časom 18,07 ovládli trať v Hermanovciach a odsunuli na druhé miesto ich staršie vzory – ženy z Terne, ktoré si pripísali čas 18,13 a najrýchlejší zostrek v ženskej kategórii 16,94.

Na stupienok sa postavili z tretieho miesta aj Šarišské Michaľany časom 18,68. Kategóriu 18-tkových časoch nám uzatvorili ženy zo Šindliara, ktoré mali rovnakú smolu ako ich muži a obe tímy sa umiestnili na 4.mieste. Na piatom mieste sa umiestnili ženy z Hrabkova, po nich Brezovica B, Chmiňany a Brezovica A, od ktorej sme mali väčšie očakávania. Dvomi neplatnými pokusmi sa prezentovali ženy z Vyšnej Šebastovej a ženy Svinia, pre ktoré toto kolo vôbec nevyšlo.

Ku stručnému zhodnoteniu kola by som povedal, že trať splnila očakávania, ba dokonca prekonala. Videli sme naozaj parádne útoky a budeme s napätím sledovať na ktorom kole sa pokorí čas 14,01 borcov z Vtáčkoviec, ktoryí splnili rolu favorita a výborne balancovaným strojom a špičkovými prúdarmi si odniesli prvenstvo.

Veľkým a príjemným prekvapením je samozrejme aj úspech dorasteniek z Terne, ktoré v takejto silnej konkurencii dokázali zvíťaziť na 1.kole a dovolím si povedať, že o tomto zoskupení budeme ešte počuť a verím, že aj v súťažiach DPO SR budú ašpirovať na najvyššie priečky.

Určite sa budeme mať na čo tešiť aj na ďalších kolách a nesmierne vyrovnané výsledky a široký okruh favoritov prinesie ešte mnoho zvratov.

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli tomuto kolu, či už Shagymu, za kvalitné videa, fotografom, komentátorovi, Dj Braňovi, širokej ponuke bufetu, pánom, ktoryí nám pripravili chutnú fazuľovicu, starostovi a v neposlednom rade divákom a fanúšikom, ktoryí dotvárali super atmosféru na súťaži.