Reportáž – 1. kolo OHL SB – Uz. Pekľany (12.6.2022)

Dňa 12.6.2022 sme sa po 3 rokoch opäť stretli na súťažnej trati v Uzovských Pekľanoch, kde sme 1. kolom spoločne odštartovali ďalší súťažný ročník Okresnej Hasičskej Ligy Sabinov.

Na trať sa počas krásneho slnečného dňa – s občasným pofukovaním vetra – postavilo 35 hasičských kolektívov, ktoré medzi sebou zviedli naozaj nádherné súboje. Všetky tieto výkony sledovalo aj množstvo divákov, ktorí mali počas celého dňa postarané o zábavu. Nie len na trati, ale aj v podobe skvelej zmrzliny, výborného jedla, či skákacieho hradu pre deti.
Veru, bolo sa na čo pozerať!

Chlapci a ich pomocníci, už ako tradične, pripravili veľmi rýchlu trať s kvalitným asflatovým nábehom, ktorá sľubovala atraktívne hasičské pokusy.

Ženskú kategóriu ovládli dievčatá zo Spišského Štvrtku, keďže staršie slečny brali 1. miesto časom 16,86s, kde lepší zostrek mal hodnotu 15,99s (najrýchlejší zostrek súťaže v ženskej kategórii). Ich mladšie nasledovníčky – dorastenky brali 3. miesto s časom 19,62s. Medzi tieto dve družstvá sa vtesnali časom 18,48s baby z Terne, ktoré zároveň brali 10 bodov do ligovej tabuľky.
Za nimi nasledovali družstvá z Hrabkova, Šindliara, Janík Fire Teamu, Chmiňan, Brezovice, Ďačova a poradie uzatvorili mladé baby z tímu Brezovica B.

V mužskej kategórii to taktiež bola slušná zápletka! Pri rovnosti časov družstva Hermanoviec a Vtáčkoviec (14,28s) musel o víťazovi súťaže rozhodnúť rozstrelový pokus, ktorý vyšiel lepšie chalanom z Vtáčkoviec. V ňom museli na rýchlo nájsť náhradu za troch chalanov, ktorí v tom čase už mierili do práce. Takže na 1. mieste sa umiestnili Vtáčkovce, ktoré brali aj sošku za najrýchlejší zostrek – 13,59s. Druhé miesto obsadili Hermanovce, tretie Sveržov po zapísaní času 14,44s.
Ďalšou zápletkou bola rovnosť časov medzi domácimi Uz. Pekľanami a borcami z Plavnice. Obe družstvá dosiahli čas 14,79s – a keďže išlo o ligové družstvá, ktoré mali brať body za 3. a 4. miesto v ligovej tabuľke – musel rozhodnúť znova rozstrel. Lepšie sa v ňom darilo domácim, ktorí obsadili “zemiakové” 4. miesto. Na 5. mieste teda skončila Plavnica. Nasledovali družstvá ako Žipov, Terňa, Veľký Lipník, Lúčka a najlepšiu desiatku uzatvorili minuloroční víťazi Corona CUP-u z Ekospolu.

Okrem klasických zápolení sa na tejto súťaži diali aj iné zaujímavé veci! Najprv si strojník z družstva Údol B nevšimol nesprávne zapojenú “B-čku” a plným plynom na mašinke oblial všetkých v stane pre zapisovateľov, komentátorov a DJ-a. Vďaka Bohu sa žiadnej technike nič nestalo a po krátkej pauze, kedy sme všetko sušili a opatrne znova zapájali, sme znova začali súťažiť.
Netrvalo dlho, kedy sa na štart postavili chalani z Lúčky a po krásnom štarte a výbehu od základne vzbĺkli na ich stroji velikánske plamene spôsobené únikom paliva z nádrže. Znova vďaka Bohu za rýchlu reakciu usporiadateľov a promptné uhasenie požiaru. Nikomu sa nič vážne nestalo a to je hlavné…

Nesmieme zabudnúť ani na domáce deti, ktoré nám počas prestávky medzi kolami spríjemnili čakanie svojim požiarnym útokom, ktorým všetkým prítomným dokázali, že v Pekľanoch určite rastie nová generácia šikovných hasičov…
Link na video detí: https://youtu.be/JZfHx86bv1Y

Na záver chceme všetkým poďakovať za účasť a za krásnu slnečnú nedeľu v znamení hasičského športu.

S pozdravom
Kolektív hasičov Uzovských Pekľan

Link na foto od Shagy2301: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.7477743272297244&type=3
Link na foto od Viva Photography: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.591070149311906&type=3
Link na videá:https://www.youtube.com/playlist?list=PLnLyfNtsUVEivgSPE1BLU46PRO4R-Fkvf