Reportáž – 1. kolo OHL SB – Uz. Pekľany (4.6.2023)

Po roku – znova štart ligového ročníka na trati v Uzovských Pekľanoch.
4.6.2023 sme spoločne odštartovali 9. ročník Okresnej Hasičskej Ligy Sabinov na veľmi rýchlej trati u “slimákov” z Pekľan.

Aj tento rok nám počasie prialo a na futbalovom ihrisku v Pekľanoch nás vítalo nádherné, teplúčke slniečko, ktoré vydržalo počas celej doby súťaže.
Na štart sa v tomto roku postavilo 20 mužských a 10 ženských tímov, ktoré medzi sebou zviedli tuhý boj o prvenstvo na súťaži a samozrejme aj o prvé – dôležité body do ligovej tabuľky.

Ako už býva zvykom, trať v Pekľanoch je známa tým, že ide trošku z kopca, čo určite na začiatok sezóny ocenia všetky družstvá. Zároveň sa vždy predpokladá, že budú padať veľmi nízke časy.
Tento rok sa to podarilo najmä v ženskej kategórii.

Rovnako ako minulý rok, aj tento ovládli baby zo Spišského Štvrtku. Znova vypálili rybník všetkým ostatným súťažným družstvám – no zaslúžene! Veď výsledný čas 16,03s hovorí určite sám za seba…
Spomenúť musíme aj to, že v oboch pokusoch svietili na jednom z terčov 15-tkové zostreky. Druhé miesto si po “osobáčiku” a ďalšom 16-tkovom čase na súťaži brali dievčatá zo Šindliara, ktoré ukázali, že v zime určite nesedeli s chipsami pred telkou, ale poctvio makali. Čas 16,90s bol toho jasným dôkazom. Tretie miesto si odniesli slečny zo Šarišských Michaľan. Dievčatá sa k nám do ligy vrátili a hneď dvomi 17-tkovými časmi ukázali svoj velikánsky potenciál.

Určite musíme spomenúť, že aj na štvrtom a piatom mieste padli krásne 17-tky. Zemiakové miesto patrilo dorastenkám zo Spišského Štvrtku s časom 17,28s a piate miesto zase nováčikovi v lige – kočkám zo Spišskej Soboty za čas 17,31. Bolo to fakt nabité, a preto sa všetci tešíme na ďalšie napínavé súboje v ženskej kategórii na ďalších kolách ligy.

V mužskej kategórii sa rovnako očakávali nízke výsledné časy, no družstvám to padalo väčšinou len na jednom terči. Napriek tomu musíme uznať, že oprávnenými víťazmi mužskej kategórie sa stali borci z Chmiňan, ktorí potvrdili stúpajúcu formu z konca minulej sezóny. K víťaznému času 14,38 sa nepriblížil nikto. Na druhom mieste sa usadili chalani zo Žakoviec v čase 14,62s, ktorým to konečne padlo a snáď v tejto sezóne budú miešať kartami aj oni. Tretie miesto a posledný 14-tkový čas patril domácim “Šlimakom” z Uzovských Pekľan. Chalani ukázali, že to stále vedia a s časom 14,89s brali 15 bodov do ligovej tauľky.

Štvrté miesto patrilo Plavnici za “rovnú” 15-tku a prekvapením súťaže je určite 5. miesto mladých chalanov zo žipovského B-éčka.

Nádhernú súťaž uzatvorili najmladší hasiči z Uzovských Pekľan, ktorí predviedli svoj výkon pred zrakmi a za potlesku všetkých prítomných. Je vidieť, že deti sú pre tento šport zapálené a majú ho rovnako radi ako ich rodičia a v podstate celá “hasičská dedinka” Uzovské Pekľany.

Na záver sa patrí poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli ku nádhernému otvoreniu súťažného ročníka OHL Sabinov v roku 2023.
Zároveň patrí úprimná gratulácia víťazom v oboch kategóriách.

S pozdraovm
Kolektív hasičov Uzovských Pekľan

Link na výsledky súťaže: https://hasici.live/Race/1__kolo_ohl_sb_2023

Link na videá: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnLyfNtsUVEj-qYtLHYu-KkIUSgCCht4e

Link na fotky: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=mischelloart&set=a.929047348169757