Reportáž – 2. kolo OHL SB – Brezovica (25.6.2023)

Píše sa 25. jún, nedeľa, roku pána 2023, 11:00 stredoeurópskeho času. Presne v tento moment sa stretáva spolu 30 družstiev na nástupe 2. kola OHL Sabinov v ročníku 2023. Presne po 1008 dňoch od poslednej súťaže na tejto pôde, ich znova víta prostredie Brezovického futbalového ihriska. Je všeobecne známe, že pri organizácii kola v Brezovici spájajú sily domáci hasiči spolu s hasičmi z Krivian. Tentokrát sa k nim ešte pridali aj hasiči z Plavnice, ktorým aj touto cestou hneď na úvod vyjadrujeme veľkú vďaku za ich pomoc a ochotu. Dovolíme si povedať, že spoločnými silami sme pre Vás dokázali pripraviť kolo na vysokej úrovni so všetkým, čo k tomu patrí. Po úvodnom nástupe a príhovoroch sme sa teda mohli pustiť do boja o cenné body. Okrem ligových družstiev si zmerať sily prišli aj mimoligové tímy z blízkeho, ale aj vzdialeného okolia. Súťaž nabrala na tempe hneď od začiatku, o čom svedčí aj fakt, že po dvoch hodinách malo za sebou svoj pokus všetkých 30 družstiev.

Prvé kolo sa nieslo v znamení mnohých neplatných pokusov. Aj napriek tomu sa o prvých dvoch miestach v mužskej kategórii rozhodlo už na začiatku súťaže. Po prvom útoku súťaže, ktorý si odbehli chlapi z Plavnice a ktorý po únave materiálu skončil iba s NP, si po zmene poradia pripravili náradie na útok hasiči z Lúčky. Predviedli ukážkový útok s veľmi kvalitným časom, ktorý už nikto na tomto kole prekonať nedokázal a zaistil im teda výhru a zisk plných 20 bodov. Iba pár útokov po nich si svojim pokusom zaistili druhé miesto Chminianskí hasiči, ktorí potvrdili svoju veľmi dobrú formu. O treťom mieste sa rozhodlo v druhom kole a uchmatli si ho hasiči z Becherova. Všetky tieto útoky boli pod hranicou 15-ich sekúnd.

Na rozdiel od mužskej kategórie, v ženskej sa o celkovom poradí rozhodovalo až v kole druhom. A dokonca to platilo o každej jednej priečke, keďže všetky ženské družstvá tu zaznamenali svoj lepší pokus. Prvenstvo si vybojoval nováčik ligy, hasičky zo Spišskej Soboty, ktoré ako jediné vošli pod hranicu 18-ich sekúnd. Druhé miesto patrilo hasičkám z Ďačova a na tretej priečke sa usadili Šindliarske hasičky.

Organizátori si ale pripravili ešte jednu súťaž pre jednotlivcov. Počas priebehu kola sa mohli záujemcovia prihlásiť do boja o titul „Najrýchlejší rozdeľovač“ v mužskej a ženskej kategórii. Po odbehnutí posledného pokusu druhého kola OHL sa pripravila trať pre vykonanie tejto netradičnej súťaže a sily si zmeralo nežné pohlavie. Prvenstvo medzi 7 ženami sa podarilo vybojovať hasičke zo Spišského Štvrtku. Nasledoval nástup a vyhodnotenie kola. Po odovzdaní ocenení a trofejí sa znova prešlo k súťaži o titul najrýchlejšieho rozdeľovača, tentokrát v mužskej kategórii. Bojovalo 16 chlapov, ale zvíťaziť mohol iba jeden. Nakoniec to dokázal hneď prvý účastník, člen víťazného tímu z Lúčky, ktorého už nikto prekonať nedokázal. Víťazi obdržali jedinečnú trofej a možnosť občerstviť sa vo výčape „na účet podniku“.

Tak takto nejak v skratke vyzerala nedeľa, 25.6.2023 v Brezovici. Nedeľa slnečná, mierne veterná, ale hlavne v znamení OHL Sabinov. Veríme, že sa všetkým Vám, súťažiacim a divákom, v Brezovici páčilo a že ste boli spokojní.

Nezostáva nič než poďakovať každému, kto sa hocijakým spôsobom pričinil o prípravu a chod tejto udalosti, ale aj všetkým súťažiacim a divákom, ktorí si našli cestu a vytvorili tak neopakovateľnú atmosféru.

ĎAKUJEME!

S pozdravom, organizačný tím 🙂

Link na výsledky súťaže: https://hasici.live/Race/2__kolo_ohl_sb_2023

Link na videá: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnLyfNtsUVEh1kCPmscr0y0uadyIifnHK

Link na fotky: https://www.facebook.com/media/set?vanity=mischelloart&set=a.940397607034731