Reportáž – 3. kolo OHL SB – Žipov (15.7.2023)

Po roku sa OHL SB opäť vrátila do Žipova. V sobotu 15.7.2023 sa na žipovské ihrisko zbehli hasičské tímy z celého východného Slovenska. Konkrétne 21 mužských a 7 ženských družstiev. 
Po privítaniach od starostu obce, predsedu ligy a predsedu DHZ Žipov sa o 13:00 začalo už tretie kolo OHL SB v tomto roku. 

Pevný nábeh, tvrdá trať a hustá tráva boli nádejným signálom, že môžeme očakávať veľmi kvalitné časy, hoci sa o žipovskej trati vie, že nepatrí medzi tie najrýchlešie. Ako prví sa postavili na trať domáci, ktorí po zbabraných prvých dvoch kolách už potrebovali zabrať. A podarilo sa im to. Chalani zastavili časomieru na hodnote 14,66  a to bol čas, ktorý už do konca súťaže nik neprekonal. Hneď po nich sa na štart postavil líder ligy, a to borci z Chmiňan. Tí to taktiež rozbehli nádherne a potvrdili svoju formu s časom 14,76. Ten im taktiež vydržal až do konca súťaže a stačil na druhé miesto. Prvú trojku doplnili draci z Lúčky, ktorí si v druhom pokuse pripísali čas 15,15. 

V ženskej kategórii si plnú porciu bodov vzali dievčatá do Šarišských Michaľan, ktoré ako jediné na súťaži stlačili čas pod 18 sekúnd. Konkrétne 17,81. Na druhej pozícii skončili tentokrát dievčatá zo Spišskej Soboty s časom 18,41. Bronz si zo Žipova odniesli hasičky zo Šindliara, ktoré dosiahli čas 19,11.

 

Najlepší zostrek v mužskej kategórii dosiahli domáci. Dandy napravo strelil fantastických 13,99, čo bol prvý trinástkový čas na žipovskej trati. U žien ho dosiahla pravá prúdarka zo Šarišských Michaľan. Kika zostrelila nádherný čas 17,19.

Ďakujeme za spoluprácu všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o krásne zorganizovanie súťaže, všetkým sponzorom, rozhodcom, štartérom, šikovným ženičkám a mužom, ktorí sa postarali o chutné jedlá + občerstvenie a taktiež aj súťažiacim a divákom, ktorí vytvárali počas súťaže skvelú, priateľskú atmosféru.

Tešíme sa na ďalšie kolo OHL SB, ktoré sa uskutoční v obci Lipovce v organizácii DHZ Šindliar.