Reportáž – 4. a 5. Kolo OHL SB Corona CUP – Plavnica (21.8.2021)

Dňa 21.8.2021 sa chalanom z Plavnice podarilo uskutočniť 4. kolo OHL SB Corona CUP (denná), ktoré bolo zároveň aj 4. ročníkom o pohár starostu obce Plavnice. Po kole, teda dennej súťaži, nasledovalo netradičné a zaujímavé  Finále OHL SB Corona CUP (nočná) ktoré sa behalo na jeden pokus.

Na dennej súťaži sa zúčastnilo celkovo 36 tímov, z toho 24 mužských a 12 ženských.

Na nočnej, ktorá bola zároveň aj finále OHL SB Corona CUP sa zúčastnilo 37 tímov, z toho 24 mužských a 13 ženských.

1. kolo OHL SB Corona CUP (denná) muži

Na rýchlej trati v Plavnici odštartovalo domáce družstvo mužov, ktorí dosiahli čas v prvom pokuse Ľ:15,64  P:14,49,  v druhom pokuse sa im to nepodarilo vylepšiť a bol to žiaľ neplatný pokus. Na najnižší stupienok s číslom 3 sa prebojovali muži Ekospol s časom 14,59 ,  druhé miesto obsadil tím Lúčka s časom 14,10. Najvyšší stupienok a krásne prvé miesto patrilo šikovným mužom z tímu Vtáčkovce,  ktorí  svoj útok zvládli v čase 14,04 a zároveň sa postarali o nový rekord trate v Plavnici, ktorý v minulosti patril tímu SDH Bartovice (14,49).

1. kolo OHL SB Corona CUP (denná) ženy

Za ženskú kategóriu zabojovalo na dennej súťaži 12 tímov. Všetky tímy sa snažili najlepšie ako vedeli, no medzi najlepšie 3 tímy sa dostali  ženy z Chmiňan, ktoré obsadili 3.miesto s časom 19,03 , na 2.mieste sa umiestnili ženy zo Šindliara s časom 18,71 , ktorým sa to  podarilo napriek tomu že druhý pokus mali neplatný. No a na krásnom 1.mieste s najlepším časom sa umiestnili ženy z Terne s časom 17,74. Domáce ženy to mali pekne rozbehnuté, no žiaľ zapísali 2x NP .

Výsledky zo 4. kola OHL SB Corona Cup

Finále OHL SB Corona CUP (nočná) muži

21:00 hod. V Plavnici odštartovalo Finále OHL SB Corona Cup, v ktorom každý išiel na 100% keďže o víťazovi ligy nebolo ešte rozhodnuté. Ako prvá vybehla na trať domáca Plavnica, ktorá s časom Ľ: 15,52 P:15,76 obsadila 3.miesto. 2.miesto patrilo chlapcom z Veľkého Lipníka s časom 15,72. Potom prišlo veľké zaváhanie Vtáčkoviec, ktoré boli favoritom ligy do 4.kola. Najlepší čas 14,45 podali borci z Ekospolu, ktorí sa zároveň stali víťazmi ligy.

Finále OHL SB Corona CUP (nočná) ženy

Na Finále OHL SB Corona CUP sa zo žien zúčastnilo o jeden tím viac, teda 13. Ďakujeme všetkým tímom ženskej kategórie čo sa prihlásili a zabojovali, no stále musí byť niekto najlepší a tento rok sa to nepodarilo nikomu inému ako ženám z Terne, ktoré s časom 19,50 obsadili  prvé miesto a zároveň vyhrali 1.miesto v lige. 2. miesto s časom 20,02 obsadili ich mladšie kolegyne Terňa Dorastenky a taktiež v lige obsadili 2. miesto, takže sa dá povedať že Terňa kraľovala ženskej kategórii. 3. miesto prekvapivo obsadili ženičky z Ďačova, ktoré dosiahli čas 25,20

Výsledky zo 5. kola OHL SB Corona Cup

Počas piatich kôl sa do ligy minimálne raz zapojilo 40 tímov .

Tu si môžete pozrieť najlepších 20.

1. kolo ohl sb 2. kolo ohl sb 3. kolo ohl sb 4. kolo ohl sb 5. kolo ohl sb Celkovo