Reportáž – 4. kolo OHL Sabinov – Brezovica (6.9.2020)

Dňa 6.9. 2020 sa súťažné tímy stretli  v poradí už na  4.  a zároveň predposlednom ligovom kole OHL SB. Toto kolo netradične (zatiaľ po druhýkrát v histórii  OHL SB) organizovali dve DHZ-tky – Krivany a Brezovica. Súťaž sa konala na futbalovom ihrisku v obci Brezovica. Zmerať si svoje sily a zabojovať o krásne, ručne vyrábané trofeje prišlo 36 družstiev – z toho 7 družstiev bolo nežnejšieho pohlavia. Predpoveď počasia nám nehrala úplne do karát, no v priebehu súťaže sa objavili iba chvíľkové prehánky pri druhých pokusoch, takže to nebolo také zlé, ako sme čakali. Ako sa počas súťaže ukázalo, trať, ktorú sme pripravili, bola veľmi rýchla a padlo na nej aj niekoľko rekordov.  Súťažné pokusy dopadli nasledovne:

V ženskej kategórii sa na siedmom mieste umiestnili dievčatá z obce Šarišské Michaľany, ktoré si po prvom neplatnom pokuse a  prestreku z druhého pokusu zapísali výsledný čas 20,55. Šieste miesto patrilo modelkám z Brezovice s časom 20,20. Na piatom mieste skončili ženy Chmiňany, ktoré si z druhého pokusu zapísali pekný čas 19,85 sekúnd. Štvrté, zemiakové miesto s časom 19,61 patrilo babám z obce Svinia. Tretie miesto si vybojovali  prskavky z Hrabkova s pekným časom 19,53. Druhé miesto patrí mladému družstvu dievčat z obce Šindliar, ktoré si s časom 19,16 zapísali do ligovej tabuľky 10 bodov. Prvé miesto patrí šikovným babám zo Spišského Štvrtku, ktoré si po prvom neplatnom pokuse zapísali v tom druhom pekný čas 19,09. Zároveň pri víťaznom pokuse na  pravom prúde padol krásny čas 17,53 , ktorý Miške Fedorčákovej priniesol aj cenu za najlepšiu prúdarku.

V mužskej kategórii to máme trošku pestrejšie. Mužom z obce Krivany, Lúčka a Olejníkov sa veľmi nedarilo a tak si z oboch pokusov odniesli NP (najlepší pokus), čo im nezaručilo nič iné, len posledné 27. miesto. Ale ako sa vraví, nie každý deň je nedeľa a my veríme, že chlapci ešte ukážu čo v nich je. Na 26. mieste skončili domáci muži Brezovica, ktorí sa po viac ako štyroch rokoch ukázali na trati a predviedli, že ešte nie sú na zahodenie, keďže aj napriek výslednému času 22,33, na jednom prúde svietil pekný čas 15,86. Veľký Lipník „A“ sa s časom 18,87 umiestnil na 25. mieste. O priečku vyššie sa dostali muži  z obce Šarišské Sokolovce, ktorí svoj druhý pokus dokončili v čase 18,05. Mníšek nad Popradom si svojím časom 17,92 vybojoval 23. miesto. Mužom z DHZ Kojatice patrí 22. priečka s časom 17,44. DHZ Sulín svoj pokus ukončil v čase 16,99 čo im prinieslo 21. miesto. Ďalšie miesto s časom 16,60 patrí družstvu Hermanovce „B“. Neďaleký susedia z obce Torysa si v prvom pokuse veľmi dobre neviedli, no druhý pokus im priniesol trošku viac šťastia a tak sa s časom 16,37 umiestnili na 19. mieste. Veľký Lipník „B“ s časom 16,32 obsadil 18. miesto. Mužom z Plavnice sa po menšom prestreku časomiera zastavila na čase 16,17, čo im prinieslo 17. miesto. Ďalším tímom sú muži z obce Hendrichovce, ktorým s časom 16,15 pripadla 16. priečka. DHZ Chmiňany obsadili 15. priečku s časom 16,14. Muži  z obce Šarišské Michaľany sa s časom 15, 98 dostali na  14-te miesto.  Na 13. mieste sa s takmer identickými zostrekmi v prvom pokuse 15,95 a 15,96 umiestnili muži Bertotovce. Dvanástu priečku obsadili muži z Reľova s časom 15,87. Drienov „B“ s časom 15,87 obsadil 11. priečku. A prechádzame do top desiatky,  kde práve desiate miesto obsadili muži Uzovské Pekľany „B“ s výsledným časom 15,75. Deviate miesto patrí mužom zo Sveržova ktorí svoje terče zhodili v čase 15,57. Na ôsmom mieste sa nachádzajú muži Drienov „A“ s pekným časom 15,52. Muži zo Žipova zaberajú peknú siedmu priečku s časom 15,27. Na šiestu priečku sa s časom 15,14 dostali šikovní chlapci z obce Ďačov. Piate miesto nám už prináša pekný štrnástkový čas 14,79, ktorý patrí družstvu zo Žakoviec. O ďalšom poradí musel rozhodnúť rozstrel (ku ktorému sa viaže zaujímavý príbeh), keďže družstvo z Hermanoviec a Spišského Štvrtku dosiahlo ten istý čas 14,59. Muži z Hermanoviec tento rozstrel nakoniec prehrali, takže štvrté miesto pripadlo im. Tretie miesto teda patrilo mužom zo Spišského Štvrtku.  Druhé miesto pripadlo mužstvu Ekospol s krásnym časom 14,26. Zároveň si ľavý prúdar Patrik Marcin odniesol krásnu cenu za najlepšieho prúdara s dosiahnutým časom 13,94. Prvé miesto patrilo borcom z DHZ Uzovské Pekľany, ktorým sa práve na trati v Brezovici podarilo pokoriť svoj rekord, čo nás veľmi teší a tak sa domov vracali s časom 14,10.

Sláva víťazom, česť porazeným.

Na záver sa chceme už len poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k organizácií a dohliadali na to, aby všetko prebehlo ako má.

Nezabudnite, že už túto sobotu sa vidíme na finále OHL SB v Plavnici. Veríme, že všetci predvedieme to najlepšie. A HU!

S pozdravom: DHZ Brezovica a DHZ Krivany.