Reportáž – 4. kolo OHL SB – Lipovce (15.7.2023)

Po dlhých štyroch rokoch sa OHL SB vrátila aj na pôdu futbalového ihriska v obci Lipovce, kde hasiči z DHZ Šindliar 23.7.2023 organizovali 4.kolo OHL SB v ročníku 2023. Súťažné družstvá privítalo teplé slnečné počasie s traťou „z kopca“, ktorá mala predpoklad na nízke časy. Po privítaní družstiev, príhovore predsedu ligy, starostu obce sa súťaž mohla začať.


Tak ako bolo spomínané, trať bola rýchla, no viacerým družstvám to nevyšlo podľa predstáv až na víťazov v oboch kategóriách, ktorým to padlo parádne. No poďme postupne na hodnotenie.

Ako prvé družstvo sa na štart postavilo domáce mužstvo mužov zo Šindliara, ktorým žiaľ zlyhala časomiera na pravom terči a svoj pokus museli opakovať. Nemusí ich to mrzieť nakoľko v opakovanom pokuse sa ich čas zastavil na hodnote 14,88s (PP 14,42s), ktorý ich držal na popredných miestach počas celej súťaže. Nakoniec tento čas bol výsledkovo hodnotený ako bronzový. Druhú striebornú priečku si vybojovali hasiči z Uzovských Pekľan, ktorí celé prvé kolo držali prvenstvo, no borci z Lúčky im to uchmatli v druhom kole. Ich výsledný čas mal hodnotu 14,32s (ĽP 13,89s). Ako už bolo spomínané prvenstvo brali vo veľkej paráde hasiči z Lúčky, ktorí „vypálili rybník“ všetkým. Ich neuveriteľný útok sa zastavil na hodnote 13,58s (ĽP 13,23s). Ich čas bol prekonaním osobného rekordu, rekordu ligy, a samozrejme, rekordu trate. Ešte raz dávame klobúk dole pred pokusom, ktorí urobili chalani z Lúčky. Bola to veľká paráda.


Celkovo bol len jeden bombový 13-tkový čas a „len“ dva 14-tkové časy, ku ktorým sa pridalo osem 15-tkových časov. Ostatné mali hodnotu nad hranicou 16-tich sekúnd.

V kategórii žien brali bronzovú priečku domáce hasičky zo Šindliara s časom 18,41s (ĽP 17,44s) z prvého pokusu. Druhé strieborné miesto si vybojovali ženy zo Spišskej Soboty, ktoré si odbehli oba pokusy v prvom kole a ich druhý pokus mal hodnotu 17,66s (ĽP 17,39s). Zlaté prvenstvo si so sebou odniesli hasičky zo Šarišských Michaľan, ktorých druhý pokus mal hodnotu 16,75s (PP 16,40s), čím tiež prekonali rekord trate.


V mene DHZ Šindliar sa ešte raz chceme poďakovať obci Šindliar, obci Lipovce a DHZ Lipovce a samozrejme všetkým zúčastnením, bez ktorých by organizácia súťaže nebola možná v takom prevedení, aké ste mohli zažiť na našej súťaži.

V neposlednom rade sa chceme ešte poďakovať Jozefovi Mičovi z Tip-Top Prešov, vďaka ktorému ste mohli počas celej súťaže ochutnávať úžasné dobroty v našom bufete.

Veríme, že sa Vám naša súťaž páčila a cítili ste sa „u nás“ dobre.

S pozdravom
DHZ Šindliar