Reportáž – 4. kolo OHL SB – Plavnica (16.7.2022)

Dňa 16.7.2022 sa chalanom z Plavnice a veľkou pomocou z Krivan podarilo uskutočniť 4. kolo OHL SB 2022. Po dennej súťaži nasledoval 5. ročníkom o pohár starostu obce Plavnica ( nočná ).
Bol to obrovský boj o body a na trati padali tak ako minulý rok šialené časy . V mužskej kategórii padlo 7. štrnástkových časov, čo sa nevidí každý deň .
Na 4. kole OHL SB 2022 sa zúčastnilo celkovo 32 tímov, z toho 23 mužských a 9 ženských.

4. kolo OHL SB 2022 muži
Na rýchlej trati v Plavnici odštartovalo domáce družstvo mužov, ktorí časom 14.42s nastavili latku poriadne ,,nízko,,. Pre domácu Plavnicu to bol zároveň aj ich osobák, no tento čas im stačil iba na 3. miesto. Prvé miesto obsadili Hermanovce, aj keď počas útoku ich mašinka vydávala divný zvuk a nikto by v tej chvíli nepovedal, že to bude čas 14.25s. Na druhom mieste skončili Vtáčkovce, ktorým obhajoba prvého miesta z minulého roku nevyšla, ale napriek tomu to bol krásny čas 14.29s. Zemiačiky si z Plavnice odniesla Lúčka s časom 14.52s. 5.miesto Terňa – čas 14.73s. 6.miesto veľké prekvapenie chalanov z Chminian, ktorí si v Plavnici urobili takisto osobák – čas 14.79s . 7. miesto brali Uzovské Pekľany, ktoré uzatvorili štrnástkové časy . Celkové poradie si môžete pozrieť na : https://hasici.live//Race/4__kolo_ohl_sb_2022

4. kolo OHL SB 2022 ženy
Za ženskú kategóriu zabojovalo na dennej súťaži 9 tímov. Prvé miesto obsadili ženy Spišská Sobota, ktoré si prišli tréningovo zabehať, dosiahli čas 17.22s. 2. miesto patrilo ženám zo Šindliara, ktoré časom 18.96 brali plný počet bodov. Tretie miesto iba o stotinu neskôr ženy Terňa 18.97s . 4. miesto Ďačov -čas 20.27s. Zaujímavá vec sa stala na 5.-6. mieste, kde Brezovica A a Brezovica B dosiahli zhodný čas 21.23s . Ďalej nasledovali ženy Údol , Chmiňany a Janík Fire Team .

Na záver chceme povedať, že sme nesmierne radi, že sa nám tento rok podarilo zorganizovať súťaž, ktorá priniesla mnoho pekných momentov a určite aj spomienok. Preto by sme sa ešte raz chceli poďakovať chalanom z Krivian, ktorí sa k nám pridali a pomohli aj pri organizácii súťaže.
Zároveň chceme poďakovať všetkým, ktorí sa na tom podielali, chceme poďakovať kameramanovi, taktiež fotografovi, komentátorom, rozhodcom, všetkým chlapcom z Plavnice, ktorí pripravili krásnu trať, chlapcom v bufete za širokú ponuku jedál, ženám vo výčape, chlapcom a dievčatám z DHZ Údol za pomoc na trati, pánovi starostovi, sponzorom a v neposlednom rade divákom a fanúšikom tohto športu, ktorí nám pomohli vytvoriť krásnu atmosféru.