Reportáž – 5. Kolo OHL SB – Ďačov (13.8.2023)

Ako už býva zvykom, aj tento rok jeden z prvých augustových týždňov patril ligovému kolu v obci Ďačov. Obloha bez jediného mráčika a rýchla trať vytvárali podmienky pre krásne časy.

Dňa 13.8.2023 sa 30 tímov stretlo na 5.kole OHL SB a taktiež 5.ročníku o pohár starostu obce Ďačov, aby ukázali to najlepšie a zabojovali o krásne poháre a cenné body do tabuľky.

V kategórii ženy bojovalo spolu 9 tímov. Na prvom mieste skončili ženičky z obce Šarišské Michaľany s časom 17,30s, striebornú pozíciu si zapísali hasičky zo Šindliara s krásnym 17tkovým časom a na bronzovej priečke za čas 19,32s skončili lastovičky z Chminianskej Novej Vsi.

Rovnako ako v ženskej, tak aj mužskej kategórii sa očákavali nízke časy. Tentokrát, nie veľmi obľúbenú zemiakovú priečku obsadili chlapci zo Žipovského B-čka, ktorí si zapísali čas 14,96s. Na treťom mieste skončili hasiči z Bertotoviec s časom 14,68s, druhé miesto si odniesli muži z Uzovských Pekľan s časom 14,21s. Tento rok žiaľ žiaden výsledný 13tkový čas nepadol, avšak najviac sa mu priblížili borci z Lúčky, ktorým sa časomiera zastavila na rovných 14tich sekundách a tak sa stali víťazmi tejto kategórie.

Víťazi oboch kategórii si okrem plného počtu bodov do tabuľky odniesli domov aj putovný pohár starostu obce Ďačov.

O najrýchlejšie zostreky sa postarali pravé prúdy, konkrétne pravý prúd mužov z Lúčky, čas 13,76s a v kategórii nežnejšieho pohlavia to bola pravá prúdarka zo Spišskej Soboty, čas 16,21s.

Keďže si každá pozícia v tíme zaslúži zabojovať o individuálne trofeje, organizátori si pre súťažiacich pripravili ešte jednu súťaž. Počas priebehu kola sa mohli záujemcovia prihlásiť do ,,Naberačky“ v mužskej a ženskej kategórii. Po vyhodnotení ligového kola a súťaže o pohár starostu obce Ďačov sa na štart postavilo celkovo 27 trojíc spolu s ich mašinkou.
Prvé miesto v ženskej kategórii obsadili ženičky zo Spišskej Soboty s časom 10.10s, a spomedzi mužov to boli muži z Lúčky, ktorý si zapísali čas 8.58s.

Liga sa nám týmto kolom preklopila do druhej polovice našej tohtoročnej sezóny a všetkých čaká boj do posledných sekúnd, keďže pred sebou máme ešte pár kôl.
Na záver sa chceme poďakovať všetkým, ktorým sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na tomto kole, všetkým sponzorom, rozhodcom, štartérom, komentátorovi a v neposlednom rade Vám – divákom a súťažiacim, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave, pretože bez vás by to nešlo.
Všetkým želáme veľa úspechov do ďalších kôl.

Najbližšie sa vidíme už v nedeľu 20.8., vo Veľkom Lipníku. Veríme, že ste si tento deň s nami užili a vidíme sa čoskoro.
S pozdravom, ženičky a muži DHZ Ďačov. 👋