Reportáž – 6. Kolo OHL SB – Terňa (30.7.2022)

A4ka cup 2022 – pod týmto názvom sa niesol hasičský deň, ktorý sa dňa 30.7.2022 konal v obci Terňa. Denná súťaž, ktorá bola aj zároveň šiestym kolom Okresnej hasičskej ligy Sabinov, začala už o 10:00 hodine. Po dennej súťaži bol pripravený kultúrny program v podobe koncertu Dominiky Mirgove,j a ďalej nasledovala nočná súťaž o pohár starostu obce. Táto nočná súťaž bola zároveň 20. ročníkom, ktorý ženy aj muži z obce Terňa organizovali.

Dlhé prípravy tejto sútaže sa podpísali aj za kvalitou trate a okolia. Jediné čo nám robilo ako organizátorovi vrásky na čele, bolo počasie. Celý týždeň pred sobotnou súťažou spaľovalo ihrisko a trávu horúce počasie. Už na začiatku týždňa sme videli, že na sobotu hlási početné zrážky a dážď v trvaní celého dňa. Ako tak týždeň plynul, počasie sa menilo stále viac a viac. Nakoniec sa v Terni vypršalo v piatok večer, a my sme boli zvedaví, ako to naša trať zvladne – a myslím si, že to zvládla perfektne. Dokopy našou traťou prebehlo 28 ligových a 6 neligových družstiev cez deň a to robilo zhruba 75 denných pokusov. Prečo píšem zhruba 75 ? Pretože nás celý deň trošku zlostila naša časomiera, ale chvála Bohu všetko dobre dopadlo a denná súťaž spoznala svojich vťazov.

Poďme do ženskej kategórie. V ženskej kategórii sa nám predstavili aj tímy, ktoré pôsobia vo VHSL (Východoslovenskej hasičskej superlige). Azda najväčším favoritom ženskej kategórie boli ženy Špišský štvrtok, ktoré však na oboch pokusoch po prestrekoch na pravom prúde obsadili druhé miesto. Odniesli si ale najlepší zostrek v ženskej kategórii a to čas zostreku ľavého prúdu v hodnote 16,06. Poďme pomaličky predstaviť pódióvé umietnenia. Na treťom mieste skončili ženy Šarišské Michaľany s časom 17,49s, na druhom mieste spomínaný Spišský Štvrtok s časom 17,05s a víťazkami dennej súťaže sa stali prekvapivo ženy Chmiňany s jediným časom pod 17 sekúnd. Ženy z Chminian dosiahli čas 16,95s, lepší zostrek na ľavej strane 16,57s. Musíme konštatovať, že ženy z Chminian predviedli dva vyrované požiarne útoky. Čo sa týka OHL-kových ženských družstiev – zápis bodov z prvých troch miest znamenal – 6 bodov pre ženy zo Šindliara, 8 bodov pre domáce ženy z Terne a 10 bodov pre ženy z Chminian. Ženy z Terne odskočili 12 bodovým náskokom pred ženy zo Šindliara a tie sú len 3 bodíky pred ženami z Chminian. Všetko tak ostáva ešte otvorené, keďže nás čakajú ešte posledné 2 kolá v Ďačove a v Lúčke.

Čo sme si ešte nepredstavili je, ako dopadla mužská kategória. Tak ako v ženskej, tak aj v mužskej kategórii boli obrovským prekvapením dva vyrované 14-tkové pokusy mužov z Chminian. Z dennej súťaže si odniesli perfektných 15 bodov do tabuľky, a čas s ktorým získali 3. miesto mal hodnotu 14,59s. Len o 3 stotiny lepšie vykonali svoj pokus muži z obce Lúčka, ktorí zapísali aj najlepší zostrek dennej súťaže v hodnote 13,95s a opäť naľavo. Víťazmi mužskej kategórie sa stali muži z obce Vtáčkovce, ktorí dosiahli čas 14,33s a odskočili tak súperom o 12 bodov rovnako ako ženy z Terne v ženskej kategórii. Dokopy sedem štrnástkových časov sa podarilo vykúzliť v mužskej kategórii. Najvyrovanejším družstvom, čo sa týka oboch pokusov ostáva družstvo mužov z Uzovských Pekľan, však na súťaži zapísali len piaty najlepší čas. Taktiež nie veľmi vydarené pokusy zaznamenali aj muži z Hermanoviec, ktorí skončili na 8. mieste o 1 stotinu pred domácimi mužmi z Terne.

Veríme, že sa Vám u nás v Terni páčilo a že sa u nás na trati ešte stretneme. Na záver sa chceme poďakovať našim generálnym partnerom – firme A4ka a obci Terňa, rozhodcom, súťažiacim, komentátorom Ferovi a Matúšovi, všetkým fotografom a kameramanom, divákom a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave A4ky – cup 2022. Tešíme sa na ďalšie kolo, ktoré bude v obci Ďačov dňa 14.8.2022.

Ostávame s pozdravom kolektív DHZ Terňa