Reportáž – 6. Kolo OHL SB – Veľký Lipník (20.8.2023)

V tretiu augustovú nedeľu, od skorého rána, vyrastalo na futbalovom ihrisku vo Veľkom Lipníku stanové mestečko, typické pre festival tímovej spolupráce, šikovných rúk, rýchlych nôh a presnej mušky dobrovoľných hasičských zborov.

6. kolo Okresnej hasičskej ligy Sabinov bolo zároveň krstom novej dráhy, ktorú miestni dobrovoľní hasiči spoločnými silami za pomoci sponzora vybudovali.

Pod bezoblačnou oblohou sa na štartovaciu čiaru v prvom kole postupne postavilo 8 ženských a 19 mužských tímov, aby prítomným fanúšikom predviedli, ako sa to robí.

Počas prestávky osadenstvo schladila rýchla letná prehánka, po ktorej opäť vykuklo slniečko, aby si posvietilo na druhé pokusy odvážnych hasičov a hasičiek.

Vo veľkom štýle sa predviedli ženské tímy, ktorých časy sa smelo mohli rovnať výsledkom mužských kolegov. Víťazstvo si nakoniec uchmatli hasičky zo Šarišských Michalian, ktoré po vydarenom útoku zastavili časomieru v čase 17,11. V sedemnástkovom rozpätí sa udržali aj dievčatá zo Spišskej Soboty a to časom 17,95. Prvú trojicu uzavreli Ďačovčanky, ktoré sa druhým pokusom do štatistík zapísali časom 18,77.

V mužskej kategórii sa najrýchlejším pokusom s časom 14,45 blysli muži z Chmiňan. Druhé miesto si vybojoval aktuálny líder ligovej tabuľky z Lúčky, a to časom 14,69. Posledné pódiové umiestnenie sa podarilo vybojovať mužom zo Žipova s časom 14,83.

Hoci súťaživosti sa medze nekladú, v konečnom dôsledku sme všetci v jednej kadi, pardón, na jednej lodi a dôležité bolo si slnečnú nedeľu užiť v zdraví, pohode a dobrej nálade.

Spozdravom
kolektív hasičov z Veľkého Lipníka

Link na výsledky súťaže: https://hasici.live//Race/6__kolo_ohl_sb_2023
Link na videá: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnLyfNtsUVEjOtCQJ1qWHdNavF2FkYPNa
Link na fotky – Shagy2301: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.714146940723987&type=3