Reportáž – 7. Kolo OHL SB – Ďačov (14.8.2022)

Dňa 14.8.2022 sa v Ďačove uskutočnilo 7.kolo OHL SB a 4.ročník súťaže o pohár starostu obce Ďačov. Predpoveď počasia nevyzerala vôbec ružovo, avšak našťastie sa nenaplnila a čakalo nás krásne počasie. Súťaže sa zúčastnilo 38 tímov z toho 27 mužských a 11 ženských. Keďže bolo toto kolo predposledným ligovým kolom, všetci bojovali o potrebné body. Na začiatku nás trošku potrápila časomiera na ľavom prúde, ale opravili sme to najrýchlejšie ako sa dalo a opäť sme mohli pokračovať v súťaži. So skvelým počasím na rýchlej trati padali úžasné časy.

Najprv kategória ŽENY. Na prvom mieste s časom 18,41 skočili ženičky z Bystrého, za nimi nasledovali ženy z Terne, ktoré si zapísali čas 18,57 a na treťom mieste sa umiestnili modelky z Brezovice, ktorým sa po dlhom čase podarilo dosiahnuť opäť osemnástkový čas, presnejšie 18,86. O najrýchlejší zostrek v ženskej kategórii sa postarali ženy zo Spišského Štvrtka, ktoré si na pravom prúde zapísali čas 17,24.

V kategórii MUŽI to bolo naozaj napínavé do poslednej chvíle, rozhodovali naozaj stotiny. Víťazmi sa stali muži z Vtáčkoviec s časom 13,98 , ktorí zapísali aj najlepší zostrek súťaže (13,66) . Druhé miesto si odniesli muži z Ekospolu s časom 14,10 a na treťom mieste skončili muži z Lúčky, ktorí si zapísali čas 14,20.

Poďme sa ešte pozrieť ako vyzerá aktuálna tabuľka po tomto kole.

V kategórii ženy sa poradie nezmenilo. Na čele zostávajú ženy z Terne, ktoré si aj z tohto kola odniesli 10 bodov do celkového bodovania. Na druhom mieste ženy zo Šindliara a tretie miesto patrí ženám z obce Chmiňany.

V kategórii muži na prvých troch miestach nastala malá zmena v podobe druhého miesta, ktoré patrí mužom z Lúčky, ktorí odsunuli mužov z obce Uzovské Pekľany na tretie miesto. Len o 2b zaostávajú muži z Hemanoviec, ktorí sú na 4.mieste.  Na prvom mieste s počtom 113b sú muži z Vtáčkoviec.

Už teraz vieme, že to bude boj do poslednej sekundy.

Na záver sa chceme poďakovať divákom, súťažiacim a komentátorovi, ktorí vytvorili úžasnú atmosféru a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave, pretože bez vás by to nešlo.

Všetkým súťažiacim prajeme veľa šťastia na finále, ktoré sa uskutoční 28.8. v Lúčke.

Veríme, že ste si tento deň užili. Vidíme sa o rok.

S pozdravom, DHZ ĎAČOV. 👋