Reportáž – 8. Kolo OHL SB – Plavnica (9.9.2023)

Dňa 9.9.2023 sa uskutočnilo v obci Plavnica veľkolepé finále Okresnej hasičskej ligy Sabinov pre sezónu 2023. Večer samozrejme nesmela chýbať tradičná nočná hasičská súťaž o pohár starostu obce Plavnica. Domáci hasiči a hasičky z DHZ Plavnica s pomocou od chalanov z Krivan pripravili krásnu trať, výborné bufetové občerstvenie a takisto nejaké to pivko, ale aj nealko. Na finále sa zúčastnilo spolu
34 tímov, a toho 24 mužských a 10 ženských. V mužskej kategórii sme už víťaza mali jasného, ale u ženičiek to bolo o čosi napínavejšie.

Na rýchlej trati v Plavnici odštartovalo domáce družstvo mužov, ktorí časom 14.57s vyčarili úsmev všetkým priaznivcom, priateľom a divákom. Tento čas ich zaradil na 3.miesto v celkovom poradí, čím ho obhájili práve na domácej trati. Na prvom mieste sa umiestnila ťažko poraziteľná Lúčka, ktorá mala čas lepší „len“ o 3 desatiny. Avšak, na ľavom prúde sme mohli vidieť krásny trinástkový čas. Na druhom mieste skončili Uzovské Pekľany, ktorým sa podarilo zostreliť čas 14,45s. Na nepopulárnom 4.mieste a domov si plavnické zemiaky brali Chmiňany s časom 14,68s. Po nich nasledoval Bzenov s časom 14,73 a Bertotovce, ktoré časom 14,94s uzatvárali štrnástkové časy. Celkové poradie nájdete na: https://hasici.live//Race/4__kolo_ohl_sb_2022

Počas slnečnej soboty sme sa mohli tešiť na 10 ženských súťažných tímov. 1.miesto po roku obhájila Spišská Sobota s časom 16,59s. 2.miesto brali dievčatá zo Šarišských Michalian, ktorým sa podarilo dosiahnuť čas 17,06s. Najlepšiu trojicu uzatvoril tím zo Šindliara, kde sa babám podarilo streliť čas 17,23s. Ako aj pred rokom, tak aj tento rok sa v ženskej kategórii nastala nie veľmi častá situácia. Na 4. a 5.mieste bol zostrelený rovnaký čas, a to 19,33 vďaka Terni B a Brezovici B. Domáce žienky strelili pekný devätnástkový čas. Okrem toho sme mohli vidieť aj ženy z Víťaza, Ďačova, Chminian a Šarišských Sokoloviec.

Okrem finálového kola sa vyhodnocovala aj celá liga. V mužskej kategórii sa na prvých troch miestach umiestnili chalani z Lúčky, Uzovských Peklian a Chmiňany. U žien to boli Šarišské Michaľany, Spišská Sobota a Šindliar. To, že boli oslavy naozaj veľkolepé, dosvedčovala aj farebná obloha a konfety po celom ihrisku. Všetkým ešte raz srdečne blahoželáme.
Po ukončení súťaže a osláv sme losovali nesmierne bohatú tombolu, a potom sa presunuli už na 6.ročník nočnej hasičskej súťaže v Plavnici.

A čo dodať na záver? Sme veľmi radi, že aj tentokrát sme mali tú možnosť zorganizovať kolo v OHL SB a dokonca finále. Súťaž priniesla krásne momenty a spomienky radosti, na ktoré budeme všetci veľmi spomínať. Práve preto by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizácii a chode celej akcie. Ďakujeme chalanom z Krivan, pánovi starostovi, kamarátom z J&T Garden, fotografovi, komentátorom, rozhodcom, chlapcom a dievčatám, ktorí sa podieľali na organizácii či už pri príprave trate alebo v bufete, výčape. Veľká vďaka patrí aj našim šikovným kuchárom, ktorí nám všetkým príjemne ulahodili, takisto partii z DHZ Údol, ktorá nám pomáhala na trati, sponzorom, divákom a fanúšikom. Práve vďaka vám bol Hasičský deň v Plavnici krásnym a naplno užitým športovým podujatím.