Reportáž z 1. kola OHL SB – Uz. Pekľany (1.5.2016)

Tak a po roku je tu opäť OHL SB v sezóne 2016. Prvé kolo OHL SB bolo sústredené do Uzovských Pekľan ako pred rokom. Prvé kolo odštartovalo 01.05.2016 na futbalovom ihrisku v Uzovských Pekľanoch zo zahájením o 12:45 hod.

Nedeľa, 01.05.2016, 13:00 hod., štartujeme 1. kolo OHL SB pre sezónu 2016. Na štartovku sa prihlásilo 35 družstiev, 26 v mužskej kategórii a 9 družstiev v ženskej kategórii. Súťažné družstvá k nám pricestovali z piatich okresov a to: SB, BJ, PO, LE, KK. Na štart sa ako prvé družstvo postavili domáci z Uzovských Pekľan, ktorý sa hneď blysli pekným časom 15,41s. Pekľanci čas prvého pokusu už v druhom nevylepšili, terče zostrelili s časom 15,92s a tak s výsledným časom z prvého kola obsadili celkovo piate miesto. Nasledovali hasičky z Lúčky, ktoré s výborným časom 18,93s v prvom pokuse obsadili priebežne prvú priečku, no a v druhom svoj čas ešte o niečo zlepšili a čas 18,85s im vyniesol zlatú priečku. Nasledovali muži zo Šarišských Michalian, ktorí dosiahnutým časom 27,54s v druhom kole obsadili predposledné 23. miesto. Hasičky z Brezovice nám opäť predviedli pekný pokus, dokonca bol lepší, ako minulého roku a čas 19,22s im zabezpečil krásnu druhú priečku. Na štart sa postavil tím z Gregoroviec, ktorý s časom 16,94s obsadili 14. Ďalším tímov na štartovej listine boli chalani z Reľova, no nečakané komplikácie im nedovolili k nám docestovať. Nasledovali muži z Ďačova, ktorí peknými zostrekmi v prvom kole naľavo 14,84s a napravo 15,78s získali pekné siedme miesto. Ako ďalšie nasledovalo družstvo Miľpoš A, ktoré sa časom 14,85s v druhom pokuse vyšvihlo na celkové druhé miesto. Nasledovali chalani z Ražňan, ktorí s časom 17,10s obsadili pätnástu priečku. Ženám z Gregoroviec sa v prvom kole veľmi nedarilo, no druhé kolo bolo pre nich oniečo lepšie, kde s časom 20,40s obsadili nepopulárne štvrté miesto. Ako ďalší nasledovali muži Krivany A, a s výsledným časom 16,49s dosiahli dvanáste miesto. Ženy zo Šarišských Michaľan obsadili v ženskej konkurencii šieste miesto s časom 22,56s z prvého pokusu. Nasledovali minuloroční víťazi OHL SB DHZ Lúčka, ktorú sme tipovali na popredné miesta. S časom 15,06s obsadili v celkovom hodnotení štvrté miesto. Na štart sa postavili mladí chalani z Miľpošského béčka, ktorí sa chceli ukázať v najlepšom svetle, no nepodarilo sa im to podľa ich predstáv a s časom 41,22s to bolo posledné miesto. Bijacovce vyštartovali ako ďalší tím a s časom 15,94s to bolo desiate miesto. Karty v poradí chceli zamiešať aj Hermanovce B, no s časom 15,99s sa zaradili na jedenástu priečku. DHZ Vyšná Voľa vyštartovala s nový zložením sacej časti tímu a novým spôsobom točenia košíku a terče zostrelili časom 16,50s, ktorí stačil na trinástu priečku. Nasledovať mali muži z Brezovice, no tiež sa nemohli zúčastniť a na prvom kole neštartovali. Na rad sa dostali muži zo Spišského Štvrtku, ktorí sú držiteľmi titulu majstra Slovenskej republiky. Každý zbystrel pozornosť, lebo nemáme vždy vidieť útok majstrov Slovenska. Majstrom sa prvý pokus veľmi nevydaril, no v druhom si to vynahradili a časom 14,93s zaradili na celkové tretie miesto. Nasledovali Krivany B, ktoré v Pekľanoch dosiahli čas 19,47s a skončili na 21. mieste. Ďalej sa na štart postavili Žakovce z Kežmarského okresu a s pekným časom 15,83s dosiahli deviatu priečku. Dievčatá z Jarovníc, ktoré sú víťazkami OHL SB 2015 v ženskej kategórii, chceli určite dosiahnuť ten najlepší čas, no nepodarilo sa a tak s časom 20,57s obsadili iba piate miesto. Chlapcom z Hrabovca tohto roku šťastie vôbec neprialo a po štvorsekundovom prestreku na pravom terči v prvom kole, v druhom im dokonca spadla savica zo stroja porúšala náradie a opäť sa pokus nevydaril. Hrabovec podal aj protest, aby im bol umožnený opakovaný štart, ale ligová komisia ho zamietla v súlade s pravidlami OHL SB. Časom 18,16s obsadili devätnástne miesto. Ženy z Krivan tohto roku dosiahli čas 25,68s, čo im stačilo iba na siedme miesto. Ženy zo vzdialeného Spišského Štvrtku sa ukázali s pekným pokusom s časom 19,88s čím si zabezpečili tretie miesto, ako aj ich muži a domov sa im cestovalo určite veselo. Chlapcom z Jarovníc sa vydarili obidva pokusy a s pekným časom 15,79s to bolo konečné ôsme miesto. Na rad prišli muži z Terne, ktorým sa sezóna začala veľmi sľubne a výbornými zostrekmi v prvom a druhom pokuse a s výsledným najlepším časom podujatia 14,64s získali prvé miesto. Ženičkám z Hubošoviec sa štart v OHL SB veľmi nevydaril a obidvoma neplatnými pokusmi osadili poslenú priečku, no veríme, že naposledy a už to bude len a len lepšie. Šindliar sa na štart postavil s nový strojom od pána Váleka a čakali sme, že to dajú, no nevyšlo im to poľa predstáv a s časom 17,21s obsadili šestnáste miesto. Jakubovanom sa taktiž veľmi nedarilo a s časom 18,36s to bolo iba dvadsiate miesto. Chalani zo Sveržova zarúbali čas 15,45s, no v silnej konkurencii obsadili šieste miesto. Nováčikom v OHL SB sú aj muži z Lažan, ktorým prvé vystúpenie s časom 17,86s prinieslo osemnáste miesto. Chalani z Ražňam zapojili do súťaže aj svoje ,,béčko“, ale s časom 17,47s to stačilo len na sedemnáste miesto. Ženy zo šindliara sa do súťaže nezapojili, dúfame dievčatá, že ste sa nezľakli tej novej mašinky s obsahom 2,2. Ale nie, tešíme sa na Vás v najbližšom kole. Ako posledné družstvo sa na štart postavili muži z Hubošoviec, no tiež im to nevyšlo akoby chceli a tak s časom 26,87s ukončili 1.kolo OHL SB pre sezónu 2016 a obsadili 22. miesto.

Ďakujeme za spoluprácu, všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o zdarný priebeh 1. Kola OHL SB, ĎAKUJEME.