Reportáž z 1. kola OHL SB – Uz. Pekľany (30.4.2017)

Rok ubehol ako voda a je späť naša OHL SB a sezóna 2017. Prvé kolo OHL SB odštartovalo u nás v Uzovských Pekľanoch. Prvé kolo bolo konané 30.04.2017 zo začiatkom o 13:00 hod. na futbalovom ihrisku.

Prvé kolo OHL SB v sezóne 2017 odštartovalo v nedeľu 30.04.2017 v Uzovských Pekľanoch. Prihlásilo 32 družstiev, 24 v mužskej kategórii a 8 družstiev v ženskej kategórii. Dobrovoľní hasiči sa u nás zišli z piatich okresov, ako minulý rok a to: SB, BJ, PO, LE, KK. Celú štartovku odpálilo družstvo z Uzovských Pekľan, ktorí s časom 16,59s boli v tom čase na prvom mieste, ale celé sa to ešte len začalo vyvíjať. Uzovské Pekľany v druhom kole lepší čas nedosiahli, bolo to len 16,66s a tak obsadili 7. miesto. Nasledovali hasiči z Lažan, ktorí s časom 17,90s v prvom kole a s časom 17,21 v druhom kole obsadili 10. miesto. Nasledovalo ženské družstvo z Lúčky, ktoré boli ako obhajkyne prvého miesta z minulého roka, ale výsledný čas 21,19s na to nestačil, ale obsadili aj tak pekné 3. miesto. Ženy z Brezovice odštartovali ako ďalšie ženské družstvo a svojím časom z prvého kola 20,41s obsadili krásnu bronzovú priečku, čím obhájili druhé miesto z minulého roka. Nasledovali muži z Krivan, ktorí dosiahnutým časom 17,11s v prvom kole obsadili 9. miesto. Nasledoval DHZ Ďačov, ktorí s rovnakým časom, ako Uzovské Pekľany sa s nimi podelil o 7. miesto. Na štart sa postavili ženy so Šindliara, ktoré s časom 24,72s boli piate. Ďalším tímov na štartovej listine boli chalani z Ražňan, no po neplatnom pokuse v prvom kole a časom 17,49s v druhom kole obsadili 11. priečku. Nasledovali muži z Hermanoviec, ktorí s lepším časom z druhého kola 16,19s získali pekné, no ,,zemiakové“ 4. miesto. Ako ďalšie nasledovalo družstvo Miľpoša, ktoré sa s NP v prvom kole a časom 20,83s v druhom pokuse umiestnili na celkovom 17. mieste. Nasledovali ženy z Gregoroviec, ktorým sa veľmi nedarilo toho roku a s dvoma NP-čkami skončili na konci tabuľky spolu so ženami zo Šarišských Michalian, ktoré mali taktiež dvakrát NP. Žakovciam z kežmarského okresu sa v prvom kole nedarilo, mali NP a v druhom kole s časom 19,67s obsadili 16. miesto. Ako ďalší nasledovali muži zo Šindliara, ktorí to odpálili, ako najlepšie vedeli, no a jediný štrnástkový čas (14,82s) im zabezpečil, ako ináč zlatú priečku. Ďalší zástupca kežmarského okresu, chalani z Reľova dosiahli čas 18,10s, čo stačilo len na štrnástu priečku. Nasledovali Tichý Potok, ktorému to vôbec nevyšlo podľa ich predstáv a s dvoma NP ,tak isto ako mladí hasiči z Lúčky B obsadili posledné priečky celkového poradia. Na štart sa postavili chalani z Gregoroviec, ktorým čas 16,56s z druhého pokusu priniesol 6. Miesto. Nasledovali chalani z Lúčky, no a opäť nesklamali a s časom 15,08s z druhého kola a krásne vyrovnanými zostrekmi v druhom kole obsadili výborné, druhé miesto. Karty v ženskej kategórii chceli zamiešať aj Hubošovce a podarilo sa im to, v druhom kole dosiahli čas 20,59s a zaradili sa na druhé celkové miesto. DHZ Hankovce sa nedostavili a tak nasledovali chalani zo Spišského Štvrtku, ktorí boli tiež horúcim kandidátom na víťazstvo, ale čas z prvého kola 15,39s im stačil len na 3. miesto. Nasledovať mali muži z Veľkého Slivníka a Bijacoviec, no z neznámych dôvodov, nedali vedieť usporiadateľovi, ako ostaní nezúčastnení, čo ich k tomu viedlo. Poradie sa poposúvalo a na rade boli Šarišské Michaľany muži, ktorým čas z prvého kola 18,35s stačil iba na 15. miesto. Nasledovali ženy zo Spišského Štvrtku, a ako ich mužský kolegovia z tejto obce, tak aj ony boli jedným z favoritov vo svojej kategórii. S časom, ktorý bol aj v celkovom hodnotení najlepší 19,58s obsadili zlatú priečku. Ďalej sa na štart postavili Jakubovany s časom 16,79s dosiahli ôsmu priečku. Chalani z Hubošoviec sa s časom 18,08s zaradili na celkové 13. miesto. Chlapcom z Hrabovca sa cestou ,,pokazilo auto“ a tak štartovali až na konci poradia, kde dosiahli lepší čas v druhom pokuse 16,45s čo ich zaradilo na 5. miesto. Ženy z Krivan sa taktiež nedostavili, ako aj Ďačovské ,,Béčko“ a tak štartovku ukončili svojím útokom chalani zo Bzenova a s časom 17,98s obsadili 12. Miesto.

Ďakujeme za spoluprácu, všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o zdarný priebeh 1. Kola OHL SB, ĎAKUJEME.