Reportáž z 3. kola OHL SB – Ďačov (19.6.2016)

Po 2.kole OHL SB v Krivanoch nasledovalo 3.kolo OHL SB v Ďačove, ktoré sa nieslo v duchu nezdolateľnej trate. Súťaž sa konala na miestnom futbalovom ihrisku. Počas celej súťaže bolo priaznivé počasie. To však znamená že boli vhodne podmienky na šokantné časy. Zúčastnilo sa 28 družstiev a však nahlásených na internetovej štartovke bolo 30 družstiev.

Na nástupe družstiev dostal hlavné slovo Anton Cuprák- starosta obce Ďačov, ktorý poprial všetkým súťažiacim veľa športového úspechu. Po ukončení príhovoru starostu obce a výboru OHL SB nasledovali požiarne útoky. Ako prvé družstvo začalo svoju prípravu na základni domáce družstvo Ďačov A ktorý zakončili neplatným pokusom. Našťastie v druhom pokuse po veľkých prestrekoch oboch prúdarov na časomiere zasvietil výsledný čas 18,19. To im zaistilo celkovo 13.miesto. Po prvom pokuse domáceho družstva nasledovali chlapci z Hrabovca, pekne rozbehnutý útok sa zapísal na ľavej strane s časom 14.59 ale po miernom zaváhaní pravého prúdara na základni bol výsledný čas 15.78.V druhom pokuse si chlapci mierne polepšili s časom 15.29, ktorý im zaistil prvé miesto v súťaži.

Ako 4. v poradí sa pripravovali borci z Milpoša ktorý po prvom nevydarenom pokuse s časom na ľavo 18:44 a na pravo 14:58, ktorý sa zapísal ako najrýchlejší zostrek súťaže. Druhý pokus priniesol trošku lepší čas 17:93 no chalani s nim neboli spokojní. Na trať sa pripravovali modré blesky z Lúčky ktorý si zapísali čas 16:35 ktorým to zaistilo 2.miesto.Prekvapením súťaže sa stali mladí hasiči z Krivan B ktorý si zapísali čas 16:51 ktorým získali pekne 3.miesto. Z nežnejšieho pohlavia sa ako prvé ukázali ženy z Hubošoviec, pri oboch pekne rozbehnutých útokoch si bohužiaľ zapísali neplatné pokusy. Pódiové umiestnenie u žien bolo nasledovné. Prvé miesto si zaslúžené vyhrali ženy z Hrabovca s časom 18:70.Strieborné miesto vyhrali Lúčka s časom 19:71 a však pri prvom pokuse si pravá prudarka zastrekla čas 17:49,ktorym sa stal najrýchlejším zostrekom nežného pohlavia. Ženy Brezovica sa umiestnili na peknom bronzovom mieste s časom 20:64. Mínusom tejto súťaže bolo 22 neplatných pokusov, nakoľko nás to veľmi zarazilo. Pod hranicu 17 sekúnd sa dostali Krivany muži A , Hubošovce muži a Jakubovany muži. Hasičsky šport nie je vždy len o krásnych chvíľach strávených s tímom a o krásne dosiahnutých časoch ale aj o neúspechoch.

V hasičskom športe poznáme viac foriem neúspechu medzi najhlavnejšie patria: neúspech v zle dosiahnutom čase a vo fyzickom neúspechu jednotlivca. Takéto formy nastavajú na každej súťaži ,samozrejme naša súťaž nebola výnimkou . Pri pokuse mužského družstva z Jarovníc ľavý prúdar kvôli zdržaniu na základni nestihol dobehnúť na čas k terčom a tlak vody mu vybil prúdnicu z rúk, ktorá ho následne udrela do oka. Samozrejme prudarovi prajeme skoré uzdravenie a mrzí nás, že sa to stalo práve na našom kole. A taktiež mu prajeme skorý návrat k hasičskému športu.

Po odbehnutí všetkých útokov na rad prišlo odovzdávanie výherných cien . A na záver dostal slovo starosta obce Ďačov a vybor OHL SB.

Ďakujeme za spoluprácu, všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o zdarný priebeh 3. kola OHL SB, ĎAKUJEME.

Tešíme sa na ďalšie kolá OHL SB.

S pozdravom Ján Kanuščák, Alexander Lazorík (DHZ Ďačov)