Reportáž z 3. kola OHL SB – Krivany (18.6.2017)

Tak ako minulú sezónu, aj v sezóne 2017 sme si na ďalšie kolo OHL Sabinov museli počkať 6 týždňov. Po tejto jeden a pol mesačnej pauze nastal čas na 3. kolo, konané v obci Krivany. Je nedeľa 18. júna, roku pána 2017. Na štartovke zaplnených 22 miest tímami zo štyroch okresov. Počasie veľmi neprialo, keďže skoro celú noc pršalo a fúkal vietor. Aj takto by sa v skratke dalo opísať 3. kolo.

Posledné prípravy, merania, kontroly a ide sa na nástup. Po krátkych príhovoroch starostu obce a výboru OHL sa súťaž môže začať. Na svoje pokusy nedočkavo čaká 16 mužských a 6 ženských družstiev. Našťastie, nočný dážď sa na trati veľmi neprejavil, bolo sa ale treba popasovať s pomerne silným bočným vetrom. Na štart sa ako prví postavili domáci hasiči. Pokus síce platný, ale nie veľmi vydarený, o čom svedčí aj čas 17,42 s. V druhom kole svoj pokus pekne rozbehli, no po problémoch na rozdeľovači z toho nakoniec bol iba pokus neplatný. Čas z prvého pokusu stačil iba na 11. miesto. V mužskej kategórii sa pod 15 sekundovú hranicu nepodarilo dostať ani jednému družstvu, aj keď pár 14-tkoých prúdov sa objavilo. Do značnej miery za to mohol už spomínaný bočný vietor. Súťaž ale bola zaujímavá tým, že o prvé miesta v mužskej aj ženskej kategórii sa muselo bojovať v tzv. rozstreloch. O prvé miesto medzi mužmi bojovali Hermanovce a Uzovské Pekľany, keďže dosiahli zhodný čas vo svojich pokusoch, a to 15,15 s. Nakoniec sa prvé miesto podarilo vybojovať chlapom z Hermanoviec časom 15,59 s. Druhé miesto teda patrilo Uzovským Pekľanom vďaka času 15,81 s. z rozstrelu. Tretie miesto si uchmatli muži z Nižných Ružbách, ktorí k nám zavítali a zapísali si čas 15,19 s. Hrabovcu sa ušlo konečné 4. miesto vďaka času 15,45 s. z druhého kola. Piate miesto prekvapivo obsadilo mužstvo z Hubošoviec časom 15,76 s. z druhého kola. Pod hranicu 16 sekúnd sa vtesnali ešte chalani z Gregoroviec (15,84 s.) a Milpoša (15,84 s.). Čas 16,35 s. patril mužom z Lúčky a stačil na 8. miesto. Hneď za nimi sa umiestnili Jakubovany (16,78 s.), ďalej nasledoval Šindliar (16,82 s.). Ďalším družstvám sa už 17 sekundovú hranicu pokoriť nepodarilo. Nasledovali teda domáce Krivany (17,42 s.), Lažany (17,58 s.), Ďačov (17,68 s.), Šarišské Michaľany (19,04 s.) a mužskú kategóriu uzatvára Tichý Potok (30,78 s.).

V ženskej kategórii sa o prvom mieste taktiež rozhodovalo v rozstrele, kde si to “rozdali” ženy z Lúčky a zo Šindliara, keďže obe družstvá dosiahli zhodný čas 19,71 s. Baby z Lúčky si v treťom pokuse zapísali čas 18,98 s., ktorý pre nich znamenal celkovo prvé miesto na súťaži, nakoľko babám zo Šindliara rozstrelový pokus vôbec nevyšiel a zapísali si iba NP. Umiestnili sa teda na peknom druhom mieste. Tretie miesto sa podarilo vybojovať ženám z Brezovice časom 20,71 s. z druhého pokusu. Za nimi sa umiestnili ženy z Hubošoviec, ktorým sa podarilo na jednom prúde zostreknúť krásnych 17,58 s., no bohužiaľ celkový čas 21,36 s. im stačil iba na štvrté miesto. Gregorovské ženy zostrekli terče v čase 21,84 s., čo pre nich znamená 5. miesto a 6. miesto patrí ženám zo Šarišských Michalian vďaka času 24,1 s. z druhého kola.

Po krátkej prestávke nastal čas na vyhodnotenie 3. kola OHL Sabinov. Najlepším družstvám v oboch kategóriách boli odovzdané trofeje a fľaša šampusu. Ocenení boli aj najrýchlejší prúdari v ženskej aj v mužskej kategórii. Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutia na ligových kolách OHL SABINOV.

Každému, kto akýmkoľvek spôsobom pomohol pri organizovaní tejto akcie, chceme veľmi pekne poďakovať.

S pozdravom DHZ Krivany.