Reportáž z 5. kola OHL SB – Hermanovce (30.7.2017)

Dňa 30.7.2017 sa 5.kola OHL SB zhostili borci z Hermanoviec. Hasiči z Hermanoviec nie sú žiadnym nováčikom čo sa týka organizovania súťaží, o čom svedčí aj 12.ročník pohára o starostu obce. Ako to povedali iné tímy trať bola špičkovo pripravená a počasie doprialo skvelý priebeh súťaže. V Hermanovciach súťažilo napokon 27 tímov, z toho 20 v mužskej kategórii a 7 v ženskej.

V mužskej kategórii okupovali posledné priečky po dvoch NP tímy: Gregorovce ,Proč B a Šindliar. Aj keď druhý pokus tímu DHZ Šindliar , ktorý sa v tejto sezóne ukázal vo veľmi dobrom svetle a treba s ním rátať na popredných miestach bol veľmi smolný, keďže na terčoch zasvietil výsledný čas 14,99 , čo by ich priebežne radilo na prvé miesto v lige, ale po vytiahnutí savice z vody im vypadol košík. Ďalej nasledoval Proč A s časom cez 35, Lažany s časom 19+ , Ďačov 18+, do 17-tkových časoch sa zmestili zostupne Milpoš, Tichý Potok, Šar. Michaľany ,Radoma. 16-tkové časy, ktoré však tiež negarantujú v OHL SB žiadne pódiové umiestnenie zaznamenali Jakubovany, Hubošovce a Ražňany. Najvyššiu spomedzi 15-ok si zapísali Krivany a to 15,75. Šiestu priečku obsadilo domáce Hermanovské B-čko, ktoré behá ŠHL a to časom 15,27. Pred nimi sa zo zisku bodov tešili Uzovské Pekľany časom 15,19 a zemiakové miesto brali chalani z Lúčky časom 15,13, aj keď v druhom NP nám na jednom terči zasvietil čas 14,06.

Tak a dostali sme sa na pódiové umiestnenia, kde si 3.miesto vydobylo svojim úsilím domáce Áčko a to časom 15,01 , ktorý až do posledného pokusu stačil na prvé miesto v lige. Druhé miesto získali neligové Vtáčkovce, ktoré k nám zavítali z KE okresu, za čo sa chalanom chceme poďakovať a radi ich uvítame znova. Vtáčkovce diktovali výkon súťaže už od ich prvého pokusu a potvrdili to aj druhým, kde v oboch kolách zaznamenali časy 14,87 a 14,68. Najväčšiu radosť však mali hasiči z Hrabovca, ktorí pre povinnosti vo VHSL dorazili až na záver stretnutia no za to v parádnom štýle. Napokon si prvým nevydareným NP nepokazili chuť a zarmútili nejedného fanúšika DHZ Hermanovce, kde si azda každý už myslel že 1.miesto bude naše. Posledným pokusom súťaže stanovili svoj nový osobný rekord a to 14,37 a PP-14,13, paradoxne jeden z prúdarov bol hasič z Hermanoviec. Samozrejme sme veľmi radi, že nám Hrabovec dokázal svoje kvality a diváci si moli zgustnúť na takomto skvelom útoku ala „čerešnička na záver“. Gratulujeme víťazom!

V ženskej kategórii si navzájom konkurovalo 7 tímov. Posledné miesto obsadilo Šar.Michaľany a to časom 22,65, čo ma osobne prekvapilo, že tento nie najhorší čas udal spodný strop výsledkovej listiny. Časom 22,50 Michaľany preskočila Brezovica a na 5.miesto figurovali časom 20,96 Gregorovce. Stupienok pred pódiovými miestami si pripísali ženy z CHMNV časom 20,40.

Pódiové umiestnenia poznamenali časy pod 20s a to tretie putovalo do Hubošoviec s časom 19,9. Vicemajstrom v Hermanovciach v ženskej kategórii sa stalo veľmi mladé a perspektívne „ženstvo“ zo Šindliara časom 19,22 a z prvenstva sa tešili ženy Lúčka , ktoré nedali svojím protivníčkam žiadnu šancu a s výrazným náskokom v Hermanovciach zvíťazili a to časom 17,5 ĽP:17,3. Blahoželáme!

Týmto sa chceme v mene DHZ Hermanovce poďakovať všetkým zúčastneným za skvelé výkony, divákom za povzbudzovanie , organizátorom za prípravu trate, starostovi za príhovor, rozhodcom za spravodlivý priebeh súťaže, Shaggymu za však to už asi všetci viete J, mladým a krásnym komentátorkám z Terne a v neposlednom rade pánovi Novotnému, ktorý venoval finančné odmeny v hodnote 120eur pre všetky pódiové umiestnenia a napokon všetkým ostatným, ktorí sa akokoľvek podieľali na tejto súťaži. Ďakujeme

DHZ Hermanovce