Reportáž z 5. kola OHL SB – Lúčka (23.8.2015)

Rok sa z rokom zišiel a prišiel čas na ďalšie kolo VHSL v Lúčke. No nebolo to len predposledné kolo VHSL ale aj predposledné kolo OHL Sabinov čo spôsobilo, že na štartovke bolo až nezvyčajne vysoké číslo: 45 družstiev, z toho 34 mužských a 11 ženských. To ale nebola jediná zaujímavosť.
Domáci po minuloročnom kole poriadne zapracovali a v spolupráci s Obecným úradom upravili trať na nepoznanie. Kým minulý rok sa dobiehalo k základni z mierneho kopčeka po tráve, tento rok na družstvá čakala zámková dlažba. To sľubovalo rovnaké podmienky pre všetky zúčastnené družstvá, zvlášť keď ich bolo tak veľa.
Mnohí súťažiaci si ale neuvedomili rozdielnosť štartu a brzdenia na pevnom povrchu v porovnaní s trávou. A tak sa stávalo, že niektorí to nezvládali pri rozbehu (mysleli si, že sa im podarí odraz ako na tráve), iní zase nezvládali brzdenie (predsa len bolo potrebné brzdiť opatrnejšie a presnejšie). Poďme, ale k priebehu samotnej súťaže. Nakoľko tu bolo množstvo družstiev spomeniem len tie najzaujímavejšie momenty.
Hneď na úvod štartoval víťaz minulých dvoch ročníkov VHSL Nižné Ružbachy a hneď prišiel jeden smolný moment, keď sa im počas útoku poškodila savica a tak ho nemohli dokončiť. Po nich hneď nastúpili domáci chalani, ktorý ukázali, že na domácej trati to vedia a časom 15,04s ukázali aké budú celkovo časy na tejto trati.
Zaujímavý moment nastal pri útoku žien z Jarovníc, ktorým po skončení pokusu praskla B hadica pri rozdeľovači. Ten sa vzniesol do vzduchu a zamieril si to na divákov, kde takmer trafil dieťa sledujúce tento pokus, našťastie jeho otec pohotovo zareagoval. Škoda že pohotovo nereagovala strojníčka, nemusel by reagovať otec. Našťastie sa nič nestalo a to je hlavné (video si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=9CqwEOcW5lU ).
V prvých pokusoch nám pekné útoky predviedli aj ďalšie družstvá ako Milpoš, Ľubovec, Hrabovec či Sveržov, u žien parádny pokus zapísali dievčatá zo Spišskej Soboty a čas pod 20 sekúnd si zapísali aj spomínané ženy z Jarovníc a Terne. V rámci prvých pokusov sa odbehlo aj pár druhých pokusov nakoľko niektorí súťažiaci potrebovali odísť skôr.

Po krátkej pauze sa pokračovalo a znova ako prvé nastúpili Nižné Ružbachy, ktorým aj v druhom pokuse neprialo šťastie a prasknutá hadica zničila ich plány na dobrý čas. Hneď za nimi znova nastúpili domáci a stalo sa to čo ani oni nečakali na svojej trati, ktorá je mierne do kopca zapísali čas 14,94s čo bol zároveň aj víťazný čas súťaže, to ale v tejto chvíli ešte nebolo isté. Veľmi blízko sa dostal aj Milpoš s časom 15,09s. Zahanbiť sa nenechali ani ženy a ako Hrabovec tak Terňa či Lúčka si svoje časy zlepšili.
Konečné poradie na prvých troch miestach:
Memoriál a VHSL:
Muži:

1. Lúčka 14,94s

2. Milpoš 15,09s

3. Hrabovec 15,17s
Ženy:

1. Spišská Sobota 18,06s

2. Hrabovec 18,25s

3. Terňa 18,6s

OHL:
Muži:

1. Lúčka 14,94s

2. Milpoš 15,09s

3. Jarovnice 16,26s

Ženy:

1. Jarovnice 18,68s

2. Lúčka 19,52s

3. Brezovica 21,76s

Víťazom gratulujeme a tešíme sa na budúci rok.