Reportáž z 8. kola OHL SB – Ďačov (13.8.2017)

V nedeľu 13.8. zavítala Okresná hasičská liga Sabinov naspäť do domovského okresu Sabinov, pretože 12.8. v sobotu, sme sa mohli stretnúť na 7. kole OHL SB v Gregorovciach (PO). Na novej trati v Ďačove prebehlo 8. kolo tohto ročníku. Už od rána sa počasie pohrávalo s trpezlivosťou nielen nás usporiadavateľov, ale aj súťažiacich. Chvíľu svietilo slniečko, chvíľku pršalo. Napokon však počas celej súťaže vládlo relatívne pekné počasie bez zrážok.

Do boja o body sa na štart postavilo 15 družstiev mužov a 6 družstiev žien.

Súťaž odštartovalo naše chlapčenské B družstvo. Chlapcom sa prvý útok bohužiaľ nevydaril, no s veľkou podporou domácich fanúšikov si z prvého nevydareného útoku ťažkú hlavu nerobili. Žiaľ ani druhý útok nebol práve najlepší. S časom 27,42 sa umiestnili na 13. mieste. Ďalšie domáce A družstvo vyštartovalo z trate ako dvanáste v poradí. Tohtoročná naša nová trať nepriniesla ani nášmu A družstvu šťastie, keďže v obidvoch pokusoch si zapísali NP. Tak sa podelili o posledné miesto s DHZ Lažany, ktorým sa tiež podarilo získať v obidvoch pokusoch NP.

Padol aj jeden štrnástkový čas (14,67) s ktorým sa DHZ Šindliar umiestnil na krásnom prvom mieste. Družstvu Hermanovce stačil čas 15,04, aby sa umiestnil na druhom mieste. Ďalšia pätnástka (15,69) patrila družstvu DHZ Uzovské Pekľany, ktorí sa umiestnili na treťom mieste. Chlapcom srdečne gratulujeme za krásne časy.

Šestnástkových časov bolo požehnane a to: DHZ Jakubovany 16,37 (4. miesto), DHZ Hrabovec 16,43 (5. miesto), DHZ Krivany 16,75 (6. miesto) a DHZ Tichý Potok 16,91 (7. miesto). Ďalej na nižších miestach už pokračovali len DHZ Hubošovce (17,41), DHZ Šarišské Michaľany (19,23), DHZ Gregorov e (19,34), DHZ Milpoš (20,13), DHZ Lúčka (25,20).

V ženskej kategórií sa na prvom mieste umiestnili ženy z Lúčky s časom 18,83. Druhé miesto patrilo ženám z Hubošoviec s časom 20,15 a pekné tretie miesto získali ženy zo Šarišských Michaľan a to s časom 20,36. Ženám prajeme, aby sa stále len a len zlepšovali. Ženám z Brezovice sa v druhom pokuse veľmi nedarilo, no čas 20,72 im stačil na štvrté miesto. Ženy zo Šindliara sa umiestnili na piatom mieste (21,15) a Gregorovce na poslednom šiestom mieste s NP.

Žiaľ na súťaži padlo veľa neplatných pokusov, ale dievčatá a chlapci to zvládli skvelo začo im všetkým ešte raz blahoželáme.

Gratulujeme aj najlepším prúdarom, ktorých sme tiež odmenili víťaznou trofejou.

Veľká vďaka patrí všetkým, či už domácim, alebo vám ostatným, ktorí nám pomohli pripraviť túto súťaž. Patrí vám naše veľké ĎAKUJEME!

Tešíme sa a už sa nevieme dočkať na veľkolepé finále, ktoré sa uskutoční už túto nedeľu (27.8.2017) v obci Lúčka.

S pozdravom DHZ ĎAČOV.