Reportáž z FINÁLE OHL SB – Lúčka (27.8.2017)

Dňa 27.08.2017 sa konalo 9. kolo OHL SB a zároveň veľkolepé finále v obci Lúčka. Slnečné počasie a bezvetrie nám zo začiatku signalizovali, že sa bude bojovať nielen o body do celkového hodnotenia, ale aj o rekordy na tejto nie veľmi ľahkej trati. Bohužiaľ očakávania sa nenaplnili, keď v priebehu druhých pokusov sa počasie úplne zmenilo. Ani silný vietor a dážď však nezabránili tomu, aby sa napokon mohlo v súťaži pokračovať. Celkovo sa do boja o hodnotné ceny postavilo 29 družstiev, 22 v mužskej kategórii a 7 družstiev v ženskej.

Celú súťaž odštartovali muži zo Šariských Michaľan, ktorým sa tento pokus veľmi nevydaril a zapísali si NP. Ani v druhom pokuse sa im veľmi nedarilo a po veľkom prestreku na ľavej strane si zapísali čas 18,00. Celkovo sa umiestnili až na 15. mieste. Po nich nasledovali domáce ženičky z Lúčky, ktoré vedeli, že v celkovom poradí ich už nikto nemôže ohroziť a tak sa rozhodli povzbudené domácim publikom ukázať, že im víťazstvo právom patrí. A podarilo sa, keďže hneď v prvom pokuse im zasvietil čas 17,95 a v druhom pokuse ešte krajší 17,68. Ďalej nasledovali Hrabovec A, ktorí v obidvoch pokusoch predviedli 14-tky (14,62 a 14,63) čo im nakoniec stačilo na krásne druhé miesto. So štartovným číslom 4 sa postavili ženy Hubošovce, ktoré časmi 19,35 a 19,12 z druhého pokusu obsadili celkovo pekné 3. miesto. Družstvo DHZ Ražňany mali štartovné číslo 5 a so svojím časom 19,35 skončili až na 16. mieste. Ďalej Milpoš po prvom nevydarenom pokuse si v tom druhom zapísal čas 15,41, čo im stačilo na celkové 5. miesto. Nasledovalo ženské družstvo DHZ Brezovica, ktoré so svojím časom z prvého pokusu 19,66 na oboch prúdoch obsadilo pekné 4. miesto. Po nich už svoje umenie ukázali borci zo Šindliara, ktorý hneď časom 14,51 z prvého pokusu dominovali počas celej súťaže a nakoniec aj vyhrali. Na pravej strane to však bolo ešte lepšie a čas 14,17 sa stal najrýchlejším prúdom v mužskej kategórii. Ďalším tímom na štartovej listine boli DHZ Uzovské Pekľany, ktorí s časom 15,95 po prvom pokuse a ani s časom 15,99 po druhom pokuse neboli veľmi spokojní, keďže im to stačilo až na 10 miesto. Hasiči z Gregorovec dosiahli čas 17,26 a stačilo to na 13. miesto. Ďalšie družstvo, ktoré sa predviedlo na trati bolo DHZ Lúčka. Domácim mužom sa konečne po dlhšom čase podarilo predviesť krásny 14-tkový čas (14,96) v druhom pokuse, a aj napriek silnému dažďu to ľavý prúdar zostrelil v čase 14,40 . Nakoniec to stačilo na pekné 3. miesto.

Po ich pokuse sa kvôli poveternostným podmienkam musela súťaž na pár minút prerušiť, s ohľadom na zdravie súťažiacich. Výbor OHL SB sa spolu s organizátorom hneď po utíšení dažďa aj vetra snažil odstrániť čo najviac vody z ihriska aj nábehu k základni, aby sa zabránilo rozmočeniu terénu a diváci tak mohli vidieť aj druhé požiarne pokusy.

DHZ Krivany muži si však hneď zapísali v druhom pokuse NP, a zapísal sa im tak čas 17,92 z prvého pokusu. DHZ Hubošovce muži si žiaľ zapísali v oboch pokusoch NP, a tak spolu s ďalšími piati mužskými družstvami skončili na poslednom mieste. Spolu s nimi aj DHZ Ďačov B, DHZ Olejníkov, DHZ Ľubovec B, DHZ Lažany aj DHZ Vyšná Voľa. Medzitým však ešte odbehli DHZ Jakubovany a čas 15,84 im stačil na 8. miesto. Za nimi už nasledovali muži DHZ Hermanovce, ktorým patrilo 1. miesto v celkom poradí a ak chceli vyhrať, museli dať do svojich pokusov všetko. Po menších zaváhaniach však dosiahli časy 15,59 a 16,27 čo však nepatrilo medzi ich najlepšie výkony v OHL SB. Celkovo tak obsadili až 7. miesto, ale ich najväčší konkurenti to nevyužili a DHZ Hermanovce muži tak na vyhodnotení oslávili celkový triumf v lige. So štartovým číslom 18 dosiahli DHZ Šindliar ženy čas 20,46 a obsadili 5. miesto, hneď za nimi skončili DHZ Gregorovce ženy časom 22,67. Najväčším prekvapením súťaže boli mladí chlapci z DHZ Lúčka B, ktorí časom 15,94 skončili na peknom 9. mieste. DHZ Terňa muži zavítali tiež do nášho okresu a časom 15,17 si uchmatli pekné 4. miesto. Po mužoch rovnako aj ženy ukázali, že patria k top tímom na východnom Slovensku a časom 17,95 vyskočili na 2. miesto (na ľavom prúde nádherných 16,96 – najlepší zostrek). U mužov ešte Ďačov A čas 15,51 a 6. miesto, DHZ Tichý Potok 16,30 a 11. miesto, DHZ Hrabovec B čas 16,31 na celkovom 12 mieste a DHZ Ľubovec B čas 18,45 a celkové 16. miesto.

Po odbehnutí všetkých útokov prišlo na rad vyhodnotenie finále OHL SB. V ženskej kategórii sa víťazkami stali DHZ Lúčka, na peknom druhom mieste skončili DHZ Hubošovce a tretie miesto patrilo ženičkám z DHZ Šindliar. V mužskej kategórii vyhrali DHZ Hermanovce, za nimi DHZ Hrabovec a tretie miesto aj u mužov patrilo tímu DHZ Šindliar.

Počas všetkých kôl sa súťažilo aj o Pohár Mareka Sedláka za najvyrovnanejšie výkony. V mužskej kategórii zvíťazili DHZ Uzovské Pekľany s celkovým časom 253,41s (za nimi o 8,29s DHZ Hermanovce) a v ženskej kategórii DHZ Lúčka ženy časom 388,46 (za nimi o 85,88s DHZ Brezovica).

Ďakujeme za spoluprácu všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o krásne zorganizovanie súťaže, všetkým sponzorom a divákom, ktorí vytvárali počas súťaží neskutočnú atmosféru. Zároveň prajeme družstvám veľa šťastia na Slovenskom Superpohári, aby sa im darilo a čo najlepšie reprezentovali OHL SB.

Tešíme sa na ďalšie ročníky OHL SB.

S pozdravom DHZ Lúčka.