Reportáž zo 6. kola OHL SB – Milpoš (23.7.2016)

Seriál OHL SB 2016 pokračoval svojím 6. ligovým kolom v obci Milpoš. Súťaž sa mala konať 17.7.2016, no kvôli poveternostným podmienkám a podmočenému terénu sa výbor OHL SB a organizátor, s ohľadom na zdravie súťažiacich, rozhodol, že sa súťaž presunie o týždeň neskôr – 23.7.2016.
Slnečné počasie, bezvetrie a rýchla trať signalizovali, že sa nebude bojovať iba o body ale aj o rekordy Okresnej hasičskej ligy. Bohužiaľ, očakávania sa nenaplnili, a tak diváci mali možnosť vidieť iba 2 požiarne útoky pod hranicou 15 sekúnd.

6. kola OHL SB a 2. ročníka Memoriálu Michala Straku sa zúčastnilo 25 hasičských družstiev, vrátane 8 ženských z troch rôznych okresov východného Slovenska. Medzi mužmi predviedli najlepší výkon súťaže chlapi z Lúčky, ktorí dosiahli čas 14,15. Lúčka dominovala aj medzi ženami a spolu s mužmi si odniesli 1. miesto a 10 bodov do tabuľky. Striebornú priečku obsadili muži z Terne s časom 14,96, borcom ďakujeme za účasť, keďže nebehajú ligu OHL SB. Medzi ženami striebornú priečku obsadili baby z Hrabovca s časom 19,60. Bronz získali chlapi z Hermanovského béčka, ktorí vylepšili svoj prvý neplatný pokus a v druhom kole dosiahli čas 15,21. U žien 6 bodov do tabuľky brali ženy z Brezovice s dosiahnutým časom 20,55. Štvrté miesto brali ženy z gregorovského béčka, piate Hubošovce, šieste ženy zo Šindliaru, siedme Šarišské Michaľany a napokon najmenej spokojné môžu byť súťažiace z Gregoroviec, ktoré v obidvoch pokusoch zaznamenali iba neplatný pokus. U mužov nepopulárnu 4. priečku obsadili hasiči z Uzovských Pekľan. Piate miesto obsadili domáci pretekári Milpoš A, ktorí zakončili sériu 15-tkových časov na 6. Kole OHL SB. Prví zo série 16-tkových časov boli muži zo Šindliara, medzi nimi ďalej nasledovali Gregorovce, Hrabovec, Krivany A, Jakubovany, Ražňany, Krivany B. Trinásty tím súťaže DHZ Hubošovce dosiahli čas 17,40, po nich nasledovali chalani z Lažan a milpošského béčka. Šarišské Michaľany spolu s Ďačovom nemali u nás povestné šťastíčko a odchádzali iba s neplatnými pokusmi.

Po krátkej prestávke nastal čas na vyhodnotenie 6. kola OHL Sabinov. Najlepším družstvám v oboch kategóriách boli odovzdané trofeje takisto aj najrýchlejším prúdarom v ženskej aj v mužskej kategórii.

Najbližšie sa stretneme na predposlednom ligovom kole v Šarišských Michaľanoch, ktoré sa koná 13.8.2016. Tešíme sa na spoločné stretnutie.

DHZ Milpoš