Reportáž zo 7. kola OHL SB – Gregorovce (12.8.2017)

Dňa 12. augusta 2017 o 13:00 hod. sa uskutočnilo 7. Kolo Okresnej hasičskej ligy Sabinov vo výcvikovom centre hasičov v obci Gregorovce. Prihlásilo sa nám 20 družstiev – 14 v mužskej kategórii a 6 v ženskej. Súťaž zahájil starosta obce príhovorom a privítaním súťažných družstiev. Počasie nám prialo a tak sme mohli odštartovať prvé družstvo mužov z Gregoroviec.

Žiaľ chlapcom sa na domácej súťaži nedarilo a zapísali si NP kvôli spadnutému opasku. Umiestnili sa na poslednom mieste. Druhé na trať vybehli baby z Lúčky a útok dokončili s časom 20,10s a umiestnili sa na 5. mieste. Chalani zo Šindliara si vybojovali pekné druhé miesto s časom 14,91s. Ženám z Hubošoviec sa u nás nedarilo a skončili s časom 37,10s na poslednom, 6. Mieste. Súťaž pokračovala útokom chalanov z Krivan. Obsadili 8.miesto s časom 16,65s. Siedme miesto obsadili Jakubovany c časom 16,34s. Výsledný čas 15,44s si zapísali chalani z Ďačova a umiestnili sa na piatej priečke. Ôsme v poradí vybehli na trať domáce ženičky a útok dokončili s časom 19,32s. Baby sa radovali hneď dvakrát – umiestnenie na 2.mieste a najlepší čas tohto družstva.

Po Gregorovciach si základňu pripravili ženy z Brezovice. Útok dokončili s časom 20,00s. Ten žiaľ nestačil na pohárové miesto a tak sa umiestnili na zemiakovom, 4.mieste. Taktiež na zemiakovom mieste skončili Uzovské Pekľany s časom 14,99s. Muži Lúčka si s časom 14,93s odniesli domov pohár za krásne tretie miesto. Ženy Šindliar sa umiestnili na tretej priečke s časom 19,90s. Trinástu priečku obsadili chalani z Milpoša s výsledným časom 20,36s. Na desiatom mieste skončili chalani z Hubošoviec s časom 17,09s. S krásnym časom 14,79s sa na prvom mieste umiestnili naši favoriti z Hermanoviec. Chalanom zo Šarišských Michaľan priniesol čas 16,93s deviate miesto. Šieste miesto patrilo Lažanom. Ich čas sa zastavil na 15,92s. Tichý Potok sa umiestnil s časom 18,42s na 12.mieste. Na siedmom kole OHL SB sa nedarilo ani chalanom z Hrabovca. Výsledný čas 17,93s ich posunul až na 11.miesto. Najväčšie prekvapenie priniesli ženy zo Šarišských Michaľan. Prvenstvo si vybojovali s časom 18,83s.

Po ukončení všetkých pokusov sme pristúpili k samotnému vyhodnoteniu a najlepším sme odovzdali poháre a diplomy. Ocenení boli aj najlepší prúdari. Sme veľmi radi, že celá súťaž prebehla bez akýchkoľvek vážnych zranení. Veríme, že všetko bolo pripravené tip top a všetci ste boli spokojní.

Počas celej súťaže bolo k dispozícií občerstvenie a súťažiaci si mohli zakúpiť aj stravu. Pripravené boli hranolky a klobásy.

Na záver patrí naše poďakovanie kameramanovi Dominikovi, fotografke Radke, rozhodcom – Radovi a Jožkovi a nádejným komentátorom Stanovi a Marošovi.

Tešíme sa na finále OHL SB, ktoré sa bude konať v Lúčke.

DHZ Gregorovce