Rozhovor s Hlavným Rozhodcom OHL SB – Marošom Porembom

Príroda sa nám pomaly prebúdza, každým dňom sa otepľuje, čo nám hasičom pripomína, že nová súťažná sezóna je už za dverami. Nedávno sa v obci Hubošovce konala jarná schôdza OHL SB, kde sa riešili dôležité veci týkajúce sa novej sezóny 2019. Schôdze sa zúčastnili zástupcovia jednotlivých tímov a samozrejme tam nesmel chýbať výbor OHL SB.
Určite ste zvedaví, aké novinky pre vás do novej súťažnej sezóny prinesieme, preto sme položili zopár otázok pánovi Marošovi Porembovi, členovi OHL výboru.

Ako vnímate svoj návrat do OHL SB?
Svoj návrat do OHL vnímam pozitívne. Nedá sa povedať, že by som po odstúpení resp. nepokračovaní v kandidatúre ako predseda OHL Sabinov stratil kontakt s ligou. To nie. Keď sa dalo, tak som chlapcom vo výbore pomáhal a bol som o všetkom informovaný. Takže to, že som nebol oficiálne členom výboru som ani nejak nevnímal.
Jediné čo ma mrzí, je môj návrat za týchto okolností, pretože Jozef patrí k zakladateľom a stál pri zrode ligy.

Čo hovoríte na jarnú schôdzu? Boli ste spokojní s účasťou?
Myslím si, že jarná schôdza prebehla rýchlo a bezproblémovo. Účasť bola približne taká akú som aj očakával.

Môžeme sa tešiť na nové súťažné tímy?
Áno, v sezóne 2019 bude niekoľko nováčikov. Koľko a kto presne sa dozvieme 5.5.2019 v Uzovských Pekľanoch.

Aký je váš pohľad na OHL SB? Máte pocit, že každým rokom napreduje?
Samozrejme liga napreduje stále. Hoci je ťažké prekonať každý rok nastavenú latku po minulej sezóne, myslím si, že zatiaľ sa to stále podarilo. Oceňujem aj to, že družstvá modernizujú nielen svoje náradie ale aj súťažne trate.

Ako vyzerala vaša príprava na sezónu 2019?
To je tajomstvo. Ale nie, robím si srandu. Počas zimy sme si potrebovali vyvetrať hlavu a preto sme netlačili na pílu. S prípravou momentálne začíname a uvidíme čo prinesie sezóna 2019.

Aký odkaz by ste odovzdali našim súťažiacim?
Že im želám čo najviac vydarených útokov a čo najmenej zranení.

Pánovi Porembovi ďakujeme za jeho čas a milé odpovede. Nám nezostáva nič iné, len trpezlivo čakať na prvé súťažné kolo, ktoré bude už onedlho. Určite sa máme na čo tešiť.