Rozhovor s vedením OHL Sabinov: Čaká nás 8 kôl na vysokej úrovni

Blurred abstract background of business discussion people group. Blurry view inside office interior

Už o týždeň v nedeľu štartuje Okresná hasičská liga Sabinov a prinášame vám rozhovor s Dávidom Molčanom ako predsedom výboru tejto hasičskej ligy.

Každý rok prináša niečo nové. Priniesol rok 2018 niečo nové aj pre Vašu hasičkú ligu? Čo sa zmenilo v lige od minulej sezóny?
Áno, je to pravda, že každý rok prinášia niečo nové, no u nás sa toho od minulého roku veľmi nezmenilo. Teda až na jednu maličkosť, na jeseň sa zmenil výbor.
Ďalšia vec, ktorá by sa dala považovať za novinku je to, že v spolupráci s VHSL (Východoslovenská Hasičská Superliga) sa budú konať v tejto sezóne tri spojené kolá – v Šarišských Michaľanoch, Hrabovci a v obci Lúčka.
A čo nové prinesie sezóna? To všetci uvidíme v priebehu sezóny…

Čo sa týka tímov, nastali nejaké zmeny? Niekto pribudol, ubudol?
Áno, pár zmien sa udialo. Počet družstiev sa od minulého roku nezmení, možno sa dokonca zvýši. Pribudli nám nové družstvá ako napríklad ženy a muži z DHZ Chmiňany.

Na druhej strane nám po minulom ročníku skončili v mužskej kategórii DHZ Ražňany a dokonca aj jedno družstvo, ktoré bolo v lige od jej založenia – a to DHZ Milpoš.

Chystá sa na túto sezónu nejaká zmena pravidiel?
Čaká nás jedna novinka – kontrola počtu súťažiacich pri otvorení súťaže a zároveň aj pri vyhodnotení. Každé družstvo bude musieť byť prítomné na oboch nástupoch v minimálnom zastúpení 3 členov. Porušenie tohto pravidla sa bude trestať odpočítaním 5 bodov z celkového hodnotenia ligy.

Koľko ligových kôl nás čaká a ktoré budú podľa Vás tie naj?
Je pripravených 8 ligových kôl, ktoré budú určite na veľmi vysokej úrovni. Je ťažké povedať, ktoré budú tie naj, lebo každé kolo, každá trať, každý areál, ba dokonca každý usporiadateľ má svoje špecifiká, ktoré robia tieto kolá zaujímavé. Či už je to nábeh z asfaltu alebo zámkovej dlažby, nejaké atrakcie pre divákov počas súťaže, sprievodný program alebo areál, ktorý je určený výlučne pre hasičinu – všade je to iné, no krásne zároveň.
Takže podľa mňa budú všetky kolá tie naj!

Očakávate jednoznačné víťazstvo jedného tímu, či už mužského alebo ženského, alebo to bude tuhý boj o body až do konca?
Pred začiatkom sezóny je veľmi tažké predpovedať, ako sa družstvám bude dariť, keďže sa počas zimy vo viacerých družstvách udialo niekoľko zmien. Či už sú to personálne zmeny, alebo zmeny štýlu uloženia základne, zmeny hadíc, prúdnic, ba dokonca hasičských striekačiek – toto všetko môže mať veľký vplyv na výsledky družstiev.

Jednoznačné víťazstvo veľmi neočakávam, keďže v mužskej kategórii je viacero družstiev, ktoré môžu pomýšľať na najvyšší stupienok. V ženskej kategórii to nebude o nič ľahšie, keďže konkurencia sa oproti minulému roku zvýšila a o prvenstvo bude bojovať dokonca až 7 družstiev. Aj preto predpokladám, že o víťazoch sa rozhodne až v posledných pokusoch na finále.

Chystáte nejaké novinky počas sezóny, prípadne nejaké veľké finále? Alebo to nechávate na organizátorov?
Novinky nechystáme, ale ostávame verní okrem klasickej „bodovacej kategórie“, aj súťaži, kde sa počas celej sezóny spočítavajú každému družstvu výsledné časy všetkých pokusov – teda niečo podobné, ako na cyklistických pretekoch, kde sa víťazom stane ten, ktorý po spočítaní všetkých časov počas celej sezóny dosiahne najnižší čas. Družstvá si to minulý rok pochvaľovali, tak prečo v tejto kategórii nepokračovať. Čo sa týka finále, nebudeme prezrádzať nič dopredu, ale môžeme všetkých ubezpečiť, že tak ako po minulé roky to bude „veľké“.

Bez partnerov a sponzorov by to bolo oveľa ťažsie, kto podporuje Vašu ligu?
Toto je veľká pravda – bez sponzorov, partnerov a všetkých ľudí, ktorí pomáhajú fungovaniu ligy to nejde! Preto všetkým patrí veľmi veľká vďaka.

Sme naozaj veľmi radi, že s našou ligou spolupracujú a podporujú:

Šelma Prešov – športové časomiery – p. Ján Gombár
dobrovolnihasici.sk – informačný portál a obchod pre hasičov
Florian s.r.o. – výstroj a výzbroj pre hasičské a záchranné jednotky
Bison Sportswear – športové dresy všetkého druhu
Bachorik – športová úprava PS12
Ján Semančík – strojové viazanie hadíc, savíc a úprava košíkov
EPoS Sabinov – výroba reklamy
Golitex s.r.o. – maloobchod a veľkoobchod pracovných odevov a obuvi
MS – Autosport – autoservis Marek Sedlák
Reklama Lipany – výroba reklamy
Bowling u Piťa – pizzéria, bar a kaviareň Lipany
Feuer Shop – výstroj a výzbroj pre hasičov a záchranárov
Mariposa – výzdoby pre každú príležitosť
Troja Lipany – miesto pre Váš relax
Štamgast – pivovar
Svet Hasičov – výstroj a výzbroj pre hasičov a záchranárov
Záhrada a dielňa – všetko pre vašu záhradu a dielňu
Profitent – predaj profi nožnicových stanov a mnoho ďalšieho
Časky s.r.o. – montážne a zváracie práce

Partneri OHL Sabinov – 2018
HasičskýŠport.sk – všetko o hasičskom športe na jednom mieste
Radka Photography – fotografka na všetky príležitosti
Shagy2301 – kamerovanie a fotenie nie len hasičský súťaží
Bohušik Photography – fotograf
DJ Snowman – profesionálne ozvučenie podujatí
DJ Koly – profesionálne ozvučenie podujatí

Tip na víťaza v každej kategórii?
Takže toto je asi najťažšia otázka, ktorú som v tomto rozhovore dostal. Z mojej pozície by som veľmi nerád tipoval víťazov, aj keď v hlave svojich favoritov určite mám. Možno po finále prezradím či mi moje tipy vyšli.

Zdroj článku – http://hasicskysport.eu/​